Дуже рано говорити - Зеленський вразив відвертою заявою про Путіна
Категорія
Політика
Дата публікації

Дуже рано говорити - Зеленський вразив відвертою заявою про Путіна

Дуже рано говорити - Зеленський вразив відвертою заявою про Путіна
Джерело:  online.ua

Україна та Росія наразі не мають жодних повноцінних відносин, вважає президент Володимир Зеленський. Між країнами необхідно налагодити діалог, який лише дозволить завершити війну. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на виступ державного лідера під час візиту до Австрії.

За словами президента, слово "відносини" не можна застосовувати до ситуації між Кремлем та Києвом з лютого 2014 року.

"На жаль, ми втратили це слово. І втратили значення цього слова між нашими країнами, після того, як Росія анексувала незаконно Крим і розпочалася війна на сході України", - пояснив Зеленський.

Він наголосив, раніше українці та росіяни кликали один одного "братами та сестрами", відносини між державами були у гарному стані.

"А сьогодні 14 тисяч загиблих, а сьогодні — немає двох територій нашої незалежної країни. Тому я поки що не знайшов слова про те, що "між нами", - додав президент.

Утім, ситуація, як він стверджує, розвивається пози що позитивним чином — Україна та Росія узгодили новий режим припинення вогню на Донбасі, провели низку обмінів полонених.

"Я вважаю, що це і є початок діалогу. А щодо "відносин" нам, мені здається, ще дуже і дуже рано говорити", - резюмував Зеленський.

Нагадаємо, нещодавно у Берліні пройшла зустріч радників лідерів "нормандської четвірки". Зеленський стверджував напередодні, що це нібито остання ланка перед переговорами самих лідерів.

Як повідомляв ONLINE.UA, підрозділи ЗСУ на Донбасі знову зазнали втрат — двоє військовослужбовців отримали поранення через вибух. Приголомшливий інцидент стався неподалік від населеного пункту Шуми на Донеччині, де нещодавно зірвалася так звана інспекція окупантів, української сторони та ОБСЄ.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Європейський оборонний фонд інвестує у виробництво новітніх БпЛА в Україні

European Comission
дрон

Інвестиції Європейської комісії в обсязі 910 млн євро до бюджетних програм в рамках Європейського оборонного фонду для розвитку європейських оборонних спроможностей вперше передбачають підтримку оборонного виробництва в Україні.

Головні тези:

  • Європейська комісія інвестує 910 млн євро у межах проєктів Європейського оборонного фонду.
  • Зокрема проєкти, що будуть реалізовуватися в Україні за допомогою ЄОФ, включають розвиток українських малих безпілотних систем із фокусом на розробку новітніх аеросистем на основі використання штучного інтелекту.

Європейський оборонний фонд підтримає розробку новітніх БпЛА в Україні

Європейська комісія інвестує 910 млн євро у межах (проєктів) Європейського оборонного фонду (ЄОФ) версії 2024 року, щоб створити умови для розвитку потужної та інноваційної оборонної промисловості в Європі.

Ці інвестиції мають на меті закрити ключові недоліки у спроможностях, наприклад, в мобільності сил або у захисті від дронів, — шляхом інновацій та співробітництва між європейською наукою й промисловістю. Крім того, вперше з проєктами в рамках ЄОФ буде асоційована оборонна промисловість України.

Як зазначається, посилення співробітництва між європейською оборонною промисловістю та ВПК України спирається на зусиллях Офісу ЄС із оборонних інновацій у Києві, та має на меті зміцнити зв’язки та продовжити інтеграцію України в оборонну промислову базу Європи. Це дозволить ЄС і Україні виконувати спільні завдання у сфері інновацій та безпеки.

Зокрема проєкти, що будуть реалізовуватися в Україні за допомогою ЄОФ, включають розвиток українських малих безпілотних систем із фокусом на розробку новітніх аеросистем на основі використання штучного інтелекту.

Нові інвестиції в Європейський оборонний фонд покликані прискорити розвиток виробничих спроможностей європейської оборонної промисловості, відповідно до нещодавно прийнятого Плану переозброєння Європи (ReArm Europe) — Готовність 2030, та положеннями однойменної Білої книги, яка окреслює ключові потреби європейської оборони й визначає необхідний обсяг інвестицій.

У цілому бюджет Європейського оборонного фонду на 2021-2027 роки складає 7,3 млрд євро. При цьому пріоритетні програми оборонного виробництва у поточному році передбачають посилення взаємодії між великими та малими підприємствами європейського оборонного комплексу.

Дев’ять із згаданих технологічних проєктів спрямовані на розвиток технологій STEALTH та відповідних матеріалів наступного покоління.

У сфері авіації, окрім вже згаданого проєкту з виробництва дронів в Україні, представлений проєкт ENGRTII з розробки новітнього європейського гвинтокрила до 2030 року, до якого залучені 45 виробничих та дослідницьких установ.

Ще один проєкт під назвою EUROSWEEP допоможе створити спільні європейські системи з розмінування.

На поточному етапі Європейська комісія завершила відбір виробничих пропозицій та готує грантові угоди з промисловими консорціумами, щоб підписати відповідні установчі документи до кінця поточного року.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?