"Дякую, що Путін є" - український журналіст на акції "Безсмертного полку" в Києві представлявся співробітником "Росія-24"
Категорія
Події
Дата публікації

"Дякую, що Путін є" - український журналіст на акції "Безсмертного полку" в Києві представлявся співробітником "Росія-24"

"Дякую, що Путін є" - український журналіст на акції "Безсмертного полку" в Києві представлявся співробітником "Росія-24"
Джерело:  online.ua

Український журналіст та блогер Всеволод Філоненко під час проведення у Києві акції "Безсмертний полк" на День Перемоги 9 травня пішов на експеримент та взяв коментарі в учасників під виглядом кореспондента пропагандистського каналу "Росія 24".

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook блогера.

Читайте також: У Запоріжжі на акцію "Безсмертного полку" прийшли з портретами персонажів "Гри престолів"

"Як завжди 9 травня вийшов на зомбосафари. По-моєму успішно", - написав журналіст.

Під час зйомки Філоненко представлявся російським журналістом та дякував учасникам "Безсмертного полку" за те, що вони "відгукнулись на заклики президента РФ Володимира Путіна взяти участь в акції.

Випадкові співрозмовники блогера з ентузіазмом та в цілому позитивному настрої реагували на ім'я російського президента.

Користувачі активно відреагували на експеримент блогера, прокоментувавши його інтерв'ю у соцмережах.

Як повідомляв ONLINE.UA, 9 травня в ході акцій з нагоди Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій було затримано понад 50 людей, у той же час було зафіксовано 23 постраждалих.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?