Команда екологів The Ocean Clean Up розробила спеціальну мапу, яка демонструє всі регіони, які роблять найбільший “внесок” у загальне забруднення Світового океану.
Джерело: The Ocean Clean Up
Згідно з висновками фахівців, найбільшу частку в забрудненні океану пластиком роблять малі й середні річки. Близько 80% таких відходів з’являються з 1 656 природних водотоків.
Науковці нідерландської компанії встановили, що великі річки насправді ж роблять набагато менший внесок у забруднення, аніж передбачалося раніше. Найбільш деструктивними для впливу на екологію Світового океану виявилися річки у містах Азіатського Південного Сходу, а також на заході Африки.
Тропічні острови, як з’ясувалося, мають підвищені ризики щодо забруднення. Це зумовлено надзвичайно високим рівнем опадів у таких регіонах, невеликою відстанню від наземних джерел викидів до річок, а також близькістю до океанів.
Серед найбільших місць зосередження пластикового сміття у світі - Філіппіни, Індонезія, Малайзія, Домініканська Республіка та в цілому Центральна Америка.
Найбільші місця з рівня забруднення світового океану посідають передбачувано Китай та Індія.
Водночас експерти звернули увагу на своєрідну “аномалію”, пов’язану з рівнями загального виробництва пластику в різних країнах та часткою потрапляння його у Світовий океан.
Наприклад, промисловість КНР виробляє більш ніж у 10 разів більше пластикового сміття у порівнянні з Малайзією, однак згадана вище частка сягає лише 0,9% у порівнянні з малазійськими показниками - 9%.
Філіппінський регіон став, згідно з висновками дослідників. джерелом близько 8,8% обсягів всесвітнього забруднення. Архіпелаг налічує майже 5 тисяч різноманітних річок. Індійська промисловість несе відповідальність за приблизно 1% забруднення.
В рейтингу за найменшим рівнем поширенням сміття — регіони, що мають незначний вихід до моря чи взагалі не мають його. Серед них Центральна Африка та Західний Китай.
Читайте також:
Онлайн-сервіси забруднюють повітря. Екологи закликають вимикати камеру;
Далай-лама звернувся до всіх людей з важливим закликом у День Землі;