Експедиція у складі 10 українців та українок вперше покорила пік Вінсон.
Джерело: "Афіша Дніпра"
Сходження українських альпіністів на гору Вінсон
Сходження на найвищу точку Антарктиди - гору Вінсон, 4892 метри над рівнем моря, почалося 10 січня.
До складу експедиції увійшли десять людей з Харкова, Києва, Львова та Луганської області. В експедиції беруть участь лише дві дівчини – обидві з Дніпра: Марина Філатова та Ірина Караган. Раніше за всю історію на вершині Вінсон побувало лише 7 українців.
Перша точка маршруту української експедиції – Чилі. Багатогодинний трансатлантичний рейс, зміна часових поясів та акліматизація – не всі складнощі, через які вже довелося пройти її учасникам. Щоб потрапити до Чилі, потрібно було за 45 днів подати всі документи, зокрема паспорти вакцинації. Але й це не все: альпіністи проходили триденний карантин із щоденним здаванням ПЛР-тестів.
Сам штурм досить довгий, зазвичай займає годин 15-16, тому що це дуже далеко і холодно. Ми будемо як космонавти – у пухових куртках, як у скафандрах, - розповів учасник експедиції Валентин Сипавін.
Гора Вінсон входить до програми "7 вершин", яка складається з семи найвищих точок всіх континентів планети.
До такого складного та екстремального сходження альпіністи готувалися за індивідуальними програмами – кожен, виходячи зі своєї фізичної форми та стану здоров'я.
Учасники експедиції – всі досвідчені, деякі з досвідом сходження на найвищу гору світу – Еверест, хтось ходив на інші високі та складні вершини. У деяких людей досвід сходження становить понад 10 років. Останні півтора місяці основна підготовка була пов'язана, звісно, з бюрократичними процесами, - розповів Віктор Сипавін.
14 січня експедиція у повному складі дісталася вершини. Тепер на них чекає повернення додому.
Погода була вітряна, всі інші групи розвернулися і пішли назад, але українці вирішили спробувати здійснити сходження і все вийшло.
Масив Вінсон – найвищі гори Антарктиди. Розташовані за 1200 км від Південного полюса і є частиною гір Елсуерт. Довжина масиву – 21 км, ширина – 13 км. Про існування гірського масиву стало відомо лише 1957 року, саме тоді його знайшли американські літаки.
Читайте також:
Фотограф показав всьому світу красу України в одному видовищному відео
Куди поїхати на травневі свята: кращі місця для відпочинку
Куди поїхати недалеко від Києва: 10 цікавих місць для відпочинку на вихідних