Китайський та російський режими мало що повʼязує з демократією та свободою слова, але ставити "знак дорівнює" між політикою Китаю щодо Тайваню та політикою Росії щодо України не варто. Таку думку в етері ютуб-каналу online.ua висловив експерт-міжнародник, політолог, кандидат політичних наук Богдан Ферес.
Джерело: ютуб-канал online.ua
Чи має Китай щось схоже з РФ у політиці щодо Тайваню?
Як вважає політолог, політичні устрої Росії та Китаю мають деякі схожості, але не слід порівнювати їх у політиці щодо Тайваню та України.
Не рекомендував би брати і ставити знак дорівнює між різними конфліктними ситуаціями. Ці дві країни, Китай та Росія, а саме їх режими з демократією, свободою слова та ліберальною політикою мало що повʼязує і ми бачимо що їх співпраця поглиблюється.
Бачимо, що Китай намагається балансувати. Нещодавно китайський посол в Європейському Союзі заявив, що Китай не хоче обирати між Україною і Росією, тому що товаришуємо з обома країнами. Це він сказав суто для європейських політиків, те що вони хотіли почути, - наголосив Ферес.
На думку експерта, Китай більше зацікавлений у співробітництві з Росією.
Насправді, вони (Китай –ред.) визначилися і зацікавлені більше у співробітництві з Росією поки що, але з іншого боку вони бачать, що Путін особистісно токсичний, із ним особливо себе повʼязувати, повʼязувати свої глобальні амбіції з кров'ю невинних українців ніхто не хоче. Будемо сподіватись, що Китай надалі буде притримуватися такої позиції, особливо в контексті не постачання зброї РФ, хоче не виключено, що це також може бути, - додав політолог.
Читайте також: