Екзопланета з океанами та натяком на життя може існувати. Дані про це підтвердили спостереження з телескопу NASA імені Джеймса Вебба.
Джерело: NASA
Екзопланета з океанами та натяком на життя існує
На далекій екзопланеті K2-18 b найімовірніше існують відкриті океани у рідкому стані, які можуть бути прихистком для морського життя. Дані про це підтвердили спостереження міжнародної команди астрономів, здійснені завдяки телескопу NASA імені Джеймса Вебба (JWST).
Про це йдеться у статті, яку буде опубліковано у науковому журналі The Astrophysical Journal Letters. Прев'ю матеріалу було оприлюднено на порталі Європейської космічної агенції (ESA).
Екзопланета K2-18 b у 8,6 разів масивніша за Землю. У її атмосфері є вуглецевмісні молекули, зокрема метан та вуглекислий газ. Інші дослідження також припускали, що ця екзопланета відноситься до типу Hycean, тобто має багату на водень атмосферу і поверхню, вкриту водним океаном.
Перші дослідження K2-18 b проводилися ще з допомогою космічного телескопа "Габбл" і спонукали до подальших досліджень.
K2-18 b знаходиться на орбіті у придатній для життя зоні холодної карликової зорі K2-18. Ця система розташована у сузір'ї Лева на відстані 120 світлових років від Землі.
Подібні екзопланети не схожі ні на що в нашій Сонячній системі.
Наші результати підкреслюють важливість врахування різноманітних придатних для життя середовищ при пошуку життя деінде, – пояснив результати нових спостережень астроном з Кембриджського університету і провідний автор статті Нікку Мадхусудхан.
Вчені пояснили, що великий розмір планети – її радіус у 2,6 рази більший за радіус Землі – означає, що її надра, ймовірно, містять велику мантію льоду високого тиску, як у Нептуна, але з більш тонкою, багатою на водень атмосферою і поверхнею океану. Передбачається, що такий світ матиме океани, але вони можуть бути занадто гарячими, щоб бути придатним для життя або у рідкому стані.
Надалі вчені мають намір провести дослідження за допомогою спектрографа Mid-InfraRed Instrument (MIRI), яким оснащений JWST. Вони сподіваються, що нове дослідження підтвердить їхні висновки і дасть нове розуміння умов навколишнього середовища на K2-18 b.
Наша кінцева мета – виявлення життя на придатній для життя екзопланеті, що змінило б наше розуміння нашого місця у Всесвіті. Наші результати є багатообіцяючим кроком на шляху до глибшого розуміння Hycean-світів в цьому пошуку, – підсумував Мадхусудхан.
Астрономи знайшли наймолодшу гігантську екзопланету
Група астрономів на чолі з Ольгою Захожай (Інститут астрономії Макса Планка, Гейдельберг, Німеччина та Головна астрономічна обсерваторія НАН України, Київ, Україна) відкрила екзопланету під назвою HD 114082 b зі своєрідним набором властивостей, які спантеличили вчених.
Загалом астрономи виявили більше 5000 екзопланет, з яких близько 15% є газовими гігантами з масою, щонайменше, як у Юпітера.
Відкрита планета приблизно така ж, як Юпітер, але її маса досягає восьми мас Юпітера.
Порівняно з прийнятими на даний момент моделями, HD 114082 b приблизно в два-три рази занадто щільний для молодого газового гіганта, якому всього 15 мільйонів років, — каже Ольга Захожай, головний автор дослідження.
Читайте також: