19 серпня Єврокомісія офіційно визнала цифрові COVID-сертифікати України в застосунку Дія. Тепер українці можуть вільно подорожувати по Європі без обмежень.
Джерело: Telegram прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля
Глава українського уряду уточнив, що цифровий COVID-сертифікат можна отримати в застосунку Дія після проходження повного курсу вакцинації від коронавіруса двома дозами.
20 серпня по приводу визнання цифрових сертифікатів вакцинації України в ЄС відбудеться спеціальний брифінг. На ньому представники Мінціфри, МОЗ та ЄС розкажуть, коли українці зможуть подорожувати з сертифікатами в "Дії" і як його можна отримати.
У МОЗ раніше заявляли, що Україна - одна з перших в списку третіх країн, що не є членами Європейського Союзу, чий COVID-сертифікат визнає ЄС. Це означає, що українці одні з перших отримають можливість вільно подорожувати по європейським країнам на підставі цифрового документа.
Європейський союз почне приймати українські COVID-сертифікати з 20 серпня. Вже з завтрашнього дня України підключать до європейської системи сумісності сертифікатів.
"Це означає, що країни будуть підключені до системи ЄС і що COVID-сертифікати, видані Північної Македонією, Туреччиною і Україною, будуть прийматися в ЄС з завтрашнього дня на тих же умовах, що і цифрові COVID-сертифікати ЄС", - йдеться в повідомленні європейської комісії.
COVID-сертифікат в Дія - як отримати документ
Міністерство цифровий трансформації поки тільки почало бета-тестування COVID-сертифікатів в мобільному застосунку Дія на пристроях Andrоid. У відомстві обіцяють, що вже з 19 серпня всі українці, хто реєструвався на тестування, поступово отримуватимуть листи з посиланням на інструкцію.
COVID-сертифікат можна буде згенерувати в застосунку або на порталі Дія. Паперовий варіант сертифіката можна отримати у сімейного лікаря. У Дії сертифікат буде відображатися як звичайний документ з QR-кодом.
У сертифікаті вакцинації буде вказана наступна інформація:
дата вакцинації, назва вакцини, виробник, серійний номер і кількість отриманих доз;
прізвище ім'я по батькові одержувача кирилицею і латиницею,
документ, що засвідчує особу - серія та номер паспорта,
дані лікаря, який вносив інформацію про вакцинацію одержувача, на підставі яких видають сертифікат.
Читайте також: