Очільниця Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вважає "неприйнятним" ставлення до Франції з боку команди американського лідера Джо Байдена. Саме так політикиня прокоментувала угоду Великої Британії, США та Австралії, через яку офіційний Париж втратив контракт на поставку підводних човнів.
Джерело: інтерв'ю CNN
В Євросоюзі відреагували на скандал навколо США та Франції
"Є багато відкритих питань, на які потрібно дати відповідь. З однією з наших держав-членів обійшлися неприйнятним чином. Ми хочемо знати, що сталося і чому. Треба це з’ясувати в першу чергу, перш ніж продовжувати співпраця як звичайно", – наголосила очільниця Європейської комісії.
Урсула фон дер Ляєн звернула увагу на те, що добре розуміє розчарування країн-членів щодо того, у якій спосіб була укладена нова угода.
"Ми друзі та союзники, а партнери мають говорити один з одним про питання, які викликають спільний інтерес. Цього, очевидно, не сталося", – підкреслила політикиня.
Що відомо про гучний конфлікт між США та Францією
Як уже згадувалося раніше, команда французького лідера Еммануеля Макрона неочікувано для всіх відкликала своїх послів в США і Австралії для консультацій на знак протесту проти оборонної угоди, яку уклали дві країни спільно з офіційним Лондоном.
Ще 5 років тому французька влада підписала контракт на 56 мільярдів євро на поставку в Австралію 12 підводних човнів з дизельними двигунами - що важливо розуміти, його навіть називали "контрактом століття" через його масштаби.
"Однак Париж втратив контракт на субмарини після того, як президент США Джо Байден 15 вересня оголосив про новий оборонний союз Австралії, США і Британії, в рамках якого Канберрі передадуть американські технології з будівництва атомних підводних човнів, а також напрацювання в області кіберзахисту, прикладного штучного інтелекту і нарощування підводного потенціалу", - йдеться в повідомленні.
Читайте також:
Експосол США розповів, що змусить Путіна піти з Донбасу
Польща висміяла нову заяву Путіна про Україну.
У найбільшій партії Польщі різко змінили позицію щодо Криму.