Європейський Союз оприлюднив деталі девʼятого пакета санкцій проти Російської Федерації. Санкції запроваджені проти оборонної сфери РФ, банківської системи та деяких ЗМІ.
Джерело: пресслужба Європейської Ради
Новий пакет санкцій ЄС проти РФ: деталі
ЄС розширює перелік товарів подвійного призначення, які будуть заборонені для експорту в Росію. Заборонені товари можуть технологічно посилювати оборонний сектор РФ.
Також до санкційного списку потрапили 168 російських компаній, котрі повʼязані з оборонною галуззю РФ.
Країни ЄС посилили заборону на поставку Москві авіаційних двигунів та їх запчастин, зокрема і двигунів для безпілотників.
ЄС також заморозить фінансові активи двох російських банків, накладе санкції на "Всероссийский банк развития регионов".
Окрім банківської та оборонної сфери, санкції стосуватимуться й медійної галузі.
Зокрема, у Євросоюзі заборонять мовлення пʼяти російських телеканалів:
"НТВ"
"НТВ Мир"
"Россия 1"
"РЕН ТВ"
"Первый канал".
У ЄС додали, що будуть введені додаткові санкції проти російської енергетичної та гірничодобувної галузі, і розширені персональні санкційні списки.
Деякі країни ЄС хотіли пом’якшити новий пакет санкцій проти РФ
Нагадаємо, нещодавно країни Балтії та Польща виступили проти нового пакету санкцій ЄС проти РФ, тому що деякі країни пропонують пом’якшити санкції на російський експорт добрив і продовольства.
При пом’якшенні санкцій на російський експорт добрив і продовольства деякі російські олігархи могли б використати приватні кошти, раніше заморожені через санкції.
ЄС мав запровадити санкції проти 1,5 тисячі осіб і компаній.
Зараз список осіб і компаній трохи звузився. Ці пропозиції вивільнять приватні кошти, якщо держави виявлять зв’язок між цими приватними коштами та продовольчою безпекою. Важко сказати, як саме особисті кошти олігархів пов’язані з продовольчою безпекою – це питання ми піднімали. Ми розуміємо стурбованість наших партнерів з Європи в деяких конкретних випадках, — сказав міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
Видання Financial Times повідомило, що винятки із санкцій запропонували Німеччина, Франція та Нідерланди, деякі інші країни Західної Європи також висловили підтримку ініціативи.
Іспанія, Бельгія та Португалія також внесли винятки у документ.
У документі йдеться, що вантаж наразі затримується в європейських портах довше, ніж це необхідно, оскільки компанії стурбовані можливістю участі в угодах з російськими компаніями, що належать підсанкційним особам.
Читайте також: