Європейський Союз може запропонувати ЗСУ снайперську, саперну або офіцерську підготовку в рамках нової місії, яку планує запропонувати державам-членам цього тижня глава зовнішньополітичного відомства ЄС Жозепп Боррель.
Джерело: Bloomberg
ЄС може оголосити нову тренувальну місію ЗСУ
29-31 серпня у Празі відбудеться зустріч глав МЗС країн ЄС, до яких звернеться Боррель.
Журналісти отримали неофіційний документ, який був надісланий країнам-членам зовнішньополітичним підрозділом ЄС, у якому широко викладено рамки місії, яку офіційно запропонує Боррель.
Вказано, що Київ потребує навчання медичних, саперних, снайперських кадрів, а також різного роду підготовки офіцерів.
Після подальшої перевірки ЗСУ та консультацій з партнерами, включаючи США та Велику Британію, одне або декілька вищезазначених завдань можуть бути підтримані цією навчальною місією ЄС, - йдеться в документі.
Різноманітні тренування українських солдатів вже проводять США та Велика Британія. До Сполученого Королівства приєдналися такі країни, як Канада та Швеція, щоб протягом наступних місяців запропонувати тисячам українських солдатів базову підготовку.
Нідерланди та Німеччина також спільно навчали українських військових роботі з самохідними гаубицями Panzerhaubitze 2000.
На зустрічі високопоставлених дипломатів ЄС минулого тижня принаймні одна держава-член висловила занепокоєння щодо того, що ширша місія може посилити напруженість у відносинах з Росією, повідомляє особа, знайома з цим питанням.
Декілька держав-членів підняли питання про те, чому виникла потреба в місії на даному етапі, і як найкраще забезпечити, щоб вона не збігалася з іншими зусиллями з підготовки українських сил.
У документі сказано, що навчальні місії ЄС та інших країн повинні «взаємодоповнювати один одного».
Навчальна місія ЄС повинна буде діяти в межах блоку як тимчасовий захід, йдеться в документі. Також «місію врешті-решт можна буде розгорнути в Україні, коли дозволять умови та за рішенням країн-членів».
У документі ЄС йдеться, що пропозиція сусідньої з Україною країни ЄС розмістити там місію «суттєво прискорить розгортання місії та полегшить логістику».
Читайте також: