5 країн ЄС (Польща, Болгарія, Угорщина, Словаччина, Румунія) погодились на виділення Єврокомісією додаткових 100 млн євро для підтримки фермерів в обмін на розблокування імпорту зерна з України.
Джерело: Twitter Єврокомісії
В ЄС знайшли рішення щодо розблокування імпорту українського зерна
Я радий оголосити, що ми досягли політичного рішення щодо імпорту української агропродукції до ЄС. Ми домовилися з Україною та пʼятьма її сусідніми країнами-членами ЄС, як врегулювати ситуацію, - повідомив заступник глави Єврокомісії Валдіс Домбровскіс.
Зазначається, що Єврокомісія також забов'язалась ввести заборону на імпорт української пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшника.
При цьому експорт саме цих культур становить 90% від всіх поставок агропродукції з України до ЄС.
Заборона вступить в силу 6 червня після завершення режиму безлімітної торгівлі України з країнами ЄС.
Натомість країни-члени ЄС скасовують односторонню блокаду.
Також Єврокомісія проведе розслідування щодо молока, мʼяса птиці та яєць з України, заборону на імпорт яких просуває Польща.
У разі, якщо буде виявлено порушення, то буде введено ввізні мита.
Що відомо про переговори Зеленського з президентом Євроради щодо імпорту українського зерна
Президент України Володимир Зеленський провів розмову з президентом Європейської Ради Шарлем Мішелем.
Провів телефонну розмову з президентом Європейської Ради. Розповів про трагічні наслідки чергового обстрілу українських міст ракетами та безпілотниками, в результаті якого загинули мирні мешканці, у тому числі й діти, - підкреслив глава держави.
Президент зазначив, що вони детально обговорили ситуацію, що склалася навколо заборони окремими сусідніми державами на ввезення української аграрної продукції.
Штучне незаконне обмеження торгівлі з Євросоюзом б’є по Україні, яка протистоїть російській агресії, як економічно, так і політично, - наголосив Зеленський.
Читайте також:
Єврокомісія введе обмеження щодо 5 українських агротоварів;
Країни G7 закликали до продовження та розширення "зернової угоди";
ЄС запропонував вирішення проблеми з забороною імпорту українського зерна