Представники Єврокомісії та українські експерти в енергетичній сфері розглядають різні сценарії з метою забезпечення достатнього постачання газу для України. Про це за результатами 23-го саміту Україна - ЄС у Києві заявила президент Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.
Джерело: Twitter главиЄврокомісії
"Інша тема, в якій ми підтримуємо Україну повністю, - це енергетична безпека. Я розумію стурбованість України щодо постачань газу, зважаючи на набагато менші постачання газу від "Газпрому". Це тема не лише на цю зиму, але також на наступні зими, і тому Комісія разом із українськими експертами вивчає наразі різні сценарії, щоб забезпечити достатні постачання для України", - сказала фон дер Ляєн.
Президент Єврокомісії поручилася, що Євросоюз сприятиме збільшенню газопостачання з території країн-членів. Зокрема, йдеться про продовження роботи над проєктом реверсування потоку додаткового газопроводу зі Словаччини.
Фон дер Ляєн висловила сподівання, що Україна і надалі залишатиметься надійною транзитною країною. Під час саміту також обговорили як Україна може поліпшити свою енергетичну незалежність, а саме енергоефективність.
"Якщо ми будемо успішними в цьому, Україні більше не знадобиться імпортувати жодний газ. Вона буде незалежною та самостійною", - каже фон дер Ляєн.
Сьогодні в Києві розпочався саміт Україна-ЄС. У межах саміту заплановане підписання угоди про спільний авіаційний простір, про асоціацію України з європейською програмою фінансування досліджень та інновацій Horizon Europe і з програмою Creative Europe.
За інформацією ЗМІ на саміті буде запущений інвестиційний пакет для України на 6,5 млрд євро, який допоможе Україні стимулювати приватно-державне інвестування в економіку.
З історії самітів Україна-ЄС
Перший Саміт Україна-ЄС відбувся в 1997 році, тоді було підписано угоду між Європейським Співтовариством по вугіллю та сталі та урядом України про торгівлю сталеливарними виробами .
Третій пройшов у 1999 році, він підтвердив намір сприяти вступу України до СОТ, початок роботи щодо запровадження зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. 16 травня 2008 року Україна стала 152-им офіційним членом СОТ.
На саміті 2018 року підписали угоду про виділення позики на EUR75 млн для реалізації проєкту "Підвищення безпеки автомобільних доріг у містах України". У спільній заяві за підсумками саміту учергове заявили, що підтримують територіальну цілісність України.
Читайте також:
В ЄС визначилися з позицією щодо України перед самітом у Києві.
Зеленський обговорив із Меркель і Макроном підготовку саміту “нормандської четвірки”.
В ЄС розширили санкції проти РФ через агресію щодо Україні.