Європейська комісія пропонує продовжити тимчасовий захист для людей, які тікають від агресії Росії проти України, з 4 березня 2024 року до 3 березня 2025 року.
Джерело: Єврокомісія
ЄК пропонує продовжити захист українців у ЄС
У Єврокомісії зазначають, що такий крок забезпечить певність і підтримку для понад 4 мільйонів осіб, які користуються захистом у всьому ЄС.
Цю пропозицію Комісії тепер має прийняти Рада ЄС.
Нагадаємо, що ЄС активував Директиву про тимчасовий захист 4 березня 2022 року за одностайним рішенням держав-членів.
У Єврокомісії вважають, що причини для тимчасового захисту залишаються, і тому тимчасовий захист слід продовжити як необхідну відповідь на поточну нестабільну ситуацію, яка ще не сприяє безпечному та тривалому поверненню тих, хто користується тимчасовим захистом у Європі.
Скільки буде потрібно, Європейський Союз підтримуватиме Україну – солідарність, яка втілилася в наданні негайного статусу захисту для всіх тих, хто тікає від російської війни. Сьогодні, коли триває війна, ми просимо держави-члени знову зібратися разом і продовжити тимчасовий захист ще на рік, - зазначив віцепрезидент ЄК Маргарітіс Схінас.
Що передбачає директива ЄС про тимчасовий захист
У Єврокомісії нагадують, що директива про тимчасовий захист забезпечує негайний захист і доступ до прав у ЄС, включаючи право на проживання, доступ до ринку праці, житло, соціальну допомогу, медичну та іншу допомогу.
Це також допомагає запобігти надзвичайному тиску на національні системи надання притулку та дозволяє державам-членам управляти прибуттям людей в упорядкований та ефективний спосіб.
Платформа солідарності «Україна», заснована Комісією на початку війни, об’єднує інституції ЄС, держави-члени, асоційовані країни Шенгену, агенції ЄС, міжнародні організації, українську та молдовську владу. Він пропонує неформальний і гнучкий форум для обговорення оперативних питань для координації підтримки на місцях.
Читайте також:
У Нідерландах організують додаткові місця для прийому українських біженці
Латвія збільшить фінансову підтримку біженців з України
Більше ніж на третину. Чехія зменшила пільги українським біженцям