Європарламент назвав кількість незаконно депортованих дітей з України
Категорія
Україна
Дата публікації

Європарламент назвав кількість незаконно депортованих дітей з України

Європарламент назвав кількість незаконно депортованих дітей з України
Джерело:  online.ua

Європейський парламент черговий раз обговорив питання повернення насильно вивезених росіянами українських дітей, кількість яких може сягати 300 тисяч.

Джерело: Мінреінтеграції

Європарламент обговорив питання повернення депортованих до Росії українських дітей

Кількість незаконно депортованих українських дітей на територію РФ може сягати від 16 до 300 тисяч.

Таку цифру євродепутати пояснили тим, що вивозити наших дітей росіяни розпочали ще 2014 року - з часу окупації Криму та частини Донецької й Луганської областей, — сказано в повідомленні.

Вони також акцентували на тому, що насильницька депортація знову стала можливою, тому що подібні злочини, скоєні в СРСР, свого часу не були засуджені. А винні ніколи не переслідувалися на міжнародному рівні.

Проте зараз світова спільнота врахувала цей факт і Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та російської уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.

ЄС і надалі продовжує підтримувати Україну в розслідуваннях воєнних злочинів і злочинів проти людяності. Комісія ЄС вже виділила Міжнародному кримінальному суду в Гаазі понад 10 мільйонів євро, а також ідентифікувала 16 російських посадових осіб, відповідальних за примусове переміщення дітей із тимчасово окупованих територій, — зазначили в Мінреінтеграції.

Наступним кроком спільних зусиль буде конференція, організована Єврокомісією та Польщею. Вона покликана об’єднати міжнародні зусилля для пошуку насильно вивезених з України дітей.

Нацполіція створила застосунок для пошуку зниклих дітей

Мобільний застосунок "Reunite Ukraine" розроблено у партнерстві з американською компанією "Find My Parent", допомагатиме возз’єднанню українських родин, які втратили зв’язок через війну або були незаконно депортовані.

Цей застосунок є складовою механізму комплексної системи пошуку зниклих дітей, з урахуванням потреб України в умовах війни:

Це універсальний інструмент пошуку дітей, з якими втрачено зв’язок, а також возз’єднання членів сімей, які були внутрішньо переміщені, були змушені виїхати за межі України або незаконно депортовані до російської федерації, Білорусі чи тимчасово окупованих територій України, — наголосив Фацевич.

Крім членів сімей у додатку можуть зареєструватися небайдужі люди та передати відому їм інформацію про українських дітей, які перебувають у Росії чи на окупованих територіях і відвідують там школи, дитсадки тощо.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?