3 травня весь світ відзначає Всесвітній день свободи преси. У цей день Євросоюз і США звернулися до влади України - вони закликали Київ знизити вплив олігархів на ЗМІ і забезпечити безпеку журналістам.
Джерело: Facebook місії Європейського Союзу в Україні
У зверненні дипломатів ЄС вітається прогрес України в сфері свободи медіа та вираження поглядів, що також сприяло просуванню демократичних реформ і боротьби з корупцією. При цьому наголошується, що на шляху до свободи існують перешкоди, про які йдеться в спеціальному звіті платформи Ради Європи щодо сприяння захисту журналістики і безпеки журналістів.
В ЄС закликали владу України:
знизити значний вплив олігархів на медіа, заохочувати редакційну незалежність;
боротися з безкарністю за злочини, вчинені проти журналістів і видань - розслідування таких злочинів повинні бути достовірними і прозорими, вони не повинні залишатися безкарними;
забезпечити захист журналістів від залякування і харасмента, запобігти перешкоджанню їх роботі щодо висвітлення питань, які стосуються пандемії COVID-19.
"Професійні та незалежні журналісти першими реагують на" інфодемію", яка супроводжує глобальну пандемію COVID-19. Правдиві новини, які ми отримуємо від них щодня, мають важливу роль у формуванні нашого імунітету до вірусу дезінформації", - йдеться в зверненні ЄС в Україні.
Всесвітній день свободи преси - звернення США до України
Прес-аташе посольства США в Україні Деніел Лангенкемп в зверненні до України у Всесвітній день свободи преси закликав Київ до здійснення правосуддя щодо загиблих в Україні журналістів Павла Шеремета, Георгія Гонгадзе, Вадима Комарова та інших.
"У #WorldPressFreedomDay ми вшановуємо незалежні засоби масової інформації, які відіграють важливу роль у захисті демократії, надаючи надійну інформацію, щоб допомогти громадянам боротися з корупцією, захищати права людей і протистояти дезінформації. Ми закликаємо до здійснення правосуддя по відношенню до журналістів, таких як Павло Шеремет, Георгій Гонгадзе, Вадим Комаров та інших ", - заявив Лангенкемп.
Всесвітній день свободи преси - що означає цей день
Всесвітній день свободи преси був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН в грудні 1993 року.
У цей день весь світ має можливість заявити про прихильність принципам свободи преси, проаналізувати стан справ в світі щодо свободи слова, затвердити заходи щодо захисту засобів масової інформації від спроб обмежити свободу друку, віддати данину пам'яті журналістів, загиблих при виконанні свого професійного обов'язку.
У 2021 року День свободи преси проходить під девізом "Інформація як суспільне благо".
Читайте також: