Євросоюз пообіцяв розширити санкції проти Білорусі та Ірану за підтримку РФ
Категорія
Економіка
Дата публікації

Євросоюз пообіцяв розширити санкції проти Білорусі та Ірану за підтримку РФ

Євросоюз пообіцяв розширити санкції проти Білорусі та Ірану за підтримку РФ
Джерело:  online.ua

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн пообіцяла, що Євросоюз продовжить чинити санкційний тиск на Росію так довго, як це буде необхідно. Також ЄС розширить санкції на Іран та Білорусь за їхню допомогу РФ у війні проти України.

Джерело: брифінг президентки Єврокомісії Урсули фон дер Ляєн

На Білорусь та Іран накладуть нові санкції

Президентка Єврокомісії зазначила, що Євросоюз продовжить робити все, що у його силах, щоб підтримувати сміливих людей України.

Ми будемо підтримувати тиск на Кремль скільки знадобиться за допомогою санкцій. Ми розширимо ці санкції на тих, хто надає військову підтримку російській війні, на Білорусь або Іран. Ми виступимо з новими санкціями проти Білорусі, у відповідь на ту роль, яку вона відіграє у російській війні в Україні, - сказала вона.

Також президентка Єврокомісії наголосила, що "російська загроза є найбільш нагальною зараз, проте не єдиною".

Ми також бачимо спроби Китаю переформувати світоустрій на свою користь, тож ми маємо нарощувати власну стійкість. У новій декларації ми розширюємо нашу співпрацю ще в 4 сферах: інтенсифікуємо роботу у сфері кібербезпеки та протидії гібридним загрозам, а також у протидії тероризму. По-друге, ми посилимо нашу співпрацю у питаннях новітніх технологій та космосу. Третє, загрозливі кліматичні наслідки для безпеки. Четверте, ми посилюватимемо нашу стійкість — стійкість наших суспільств проти шкідливого іноземного впливу, маніпуляцій інформацією та стійкість нашої критичної інфраструктури, - додала вона.

Ця заява була зроблена на брифінгу ЄС та НАТО, які підписали спільну декларацію про стратегічне партнерство.

Раніше такі декларації вже були підписані у 2016 та 2018 роках.

Ключовим викликом євроатлантичної безпеки та стабільності у новій декларації вказана російська агресія.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що союзи повинні продовжувати зміцнювати євроатлантичний звʼязок.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?