Євросоюз відреагував на жорстке рішення Трампа щодо Росії
Категорія
Політика
Дата публікації

Євросоюз відреагував на жорстке рішення Трампа щодо Росії

Джерело:  online.ua

Євросоюз відреагував на жорстке рішення американського глави Дональда Трампа закрити небо для Росії. Глави МЗС Франції, Німеччини, Бельгії, Іспанії, Фінляндії, Італії, Люксембургу, Нідерландів, Чехії та Швеції зробили спільну заяву, в якій висловили жаль через вихід США з Договору по відкритому небу, але при цьому підкреслили, що розуміють занепокоєння Вашингтона в зв'язку з порушеннями договору з боку Росії. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на комюніке глав МЗС європейських країн, оприлюднене пресслужбою французького дипвідомства.

"Що стосується питань щодо виконання договору, ми продовжимо діалог з Росією, як це було раніше узгоджено між союзниками по НАТО та іншими європейськими партнерами, для врегулювання невирішених питань, таких як невиправдані обмеження на польоти над Калінінградом. Ми продовжуємо закликати Російську Федерацію скасувати ці обмеження і продовжити діалог з усіма сторонами", - наголошується в документі.

Важливо додати, що в Росії відкидають всі звинувачення щодо порушень Договору по відкритому небу. У Москві звинувачують Вашингтон у брехні і запевняють, що саме США нібито порушують домовленості.

"Єдине, на що вони налаштовані - це домогтися від нас, щоб ми по стійці "струнко" встали, а далі марширували в тому напрямку, в якому вони вказують. Цього не буде. Яка буде доля договору, залежить не тільки від нас", - відреагували в російському МЗС на рішення Трампа.

Важливо додати, що багато країн ЄС не підтримують рішення США вийти з Договору про відкрите небо з Росією. Вони вважають, що це стане ударом по глобальної безпеки і ще більш підірве міжнародні угоди про контроль над озброєннями. При цьому рішення Трампа закрити небо для Росії не стало ні для кого сенсаційним. Ще в минулому році глава Білого дому заявляв, що 21 травня 2020 року його оголосить своє остаточне рішення з цього питання. І це рішення він прийняв, так як Росія послідовно продовжувала порушувати не тільки ДВН, а й інші свої зобов'язання по контролю над озброєннями. Однак в Європі стурбовані, адже тепер міжнародна обстановка стане ще більш ризиковою і менш передбачуваною.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що НАТО збирає екстрене засідання через рішення Трампа по Росії.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Скільки Росія витратила на війну проти України у 2024 році — дані експертів

окупанти
Джерело:  SIPRI

Військові витрати Росії у 2024 році досягли приблизно 149 млрд дол США, що на 38% більше, ніж роком раніше, і удвічі більше, аніж у 2015 році. Це дорівнює 7,1% ВВП Росії та 19% усіх російських державних витрат.

Головні тези:

  • Військові витрати Росії у 2024 році досягли приблизно 149 млрд дол США.
  • Світові військові витрати у 2024 році досягли 2,718 трлн дол.

Росія витратила на війну проти України майже 150 млрд дол США за рік

Про це йдеться у звіті Стокгольмського міжнародного інституту дослідження проблем миру (SIPRI).

За оцінкою інституту, загальні військові витрати України зросли на 2,9%, досягнувши 64,7 мільярда доларів, що еквівалентно 43% витрат РФ. Крім цього, минулого року Україна мала найбільше військове навантаження серед усіх країн світу — 34% ВВП.

Росія знову значно збільшила свої військові витрати, збільшивши розрив у витратах з Україною. Наразі Україна спрямовує усі свої податкові надходження на військові потреби. За таких обмежених фіскальних можливостей Україні буде складно продовжувати збільшувати свої військові витрати, — сказав старший науковий співробітник Програми військових витрат та виробництва озброєнь SIPRI Дієго Дапес да Сілва.

Світові військові витрати у 2024 році досягли 2,718 трильйона доларів, що на 9,4 % більше у реальному вираженні, аніж було у 2023 році. Це найстрімкіше річне зростання щонайменше із часів закінчення Холодної війни, зазначили експерти інституту.

Понад 100 країн світу збільшили свої військові витрати у 2024 році. Оскільки уряди усе більше надають пріоритет військовій безпеці, часто коштом інших сфер бюджету, економічні та соціальні компроміси можуть мати значний вплив на суспільство упродовж найближчих років, — вважає дослідник SIPRI Сяо Лян.

У звіті також йдеться, що усі країни НАТО збільшили свої витрати у 2024 році, тоді як у 18 із 32 держав Альянсу оборонні витрати сягнули щонайменше 2% ВВП.

Зазначається, що у 2023 році такий рівень витрат на оборону був лише в 11 країн-членів Альянсу. Загальні військові витрати країн НАТО склали 1,506 трильйона доларів, що дорівнює 55% світових військових витрат.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?