Служба безпеки України прозвітувала про виявлення і знешкодження ще однієї, чергової ботоферми, яка працювала проти державності і незалежності України.
Джерело: пресслужба СБУ.
Цього разу осередок інформаційної війни проти України знаходився в місті Луцьк. Проєкт по створенню та забезпеченню надійного функціонування потужної мережі фейкових акаунтів прямо фінансувався з Російської Федерації, а одним з організаторів виявився місцевий мешканець - волинянин, громадянин України.
Для ефективної роботи ворожої інформаційної павутини, засновниками були створені тисячі фейкових акаунтів в соціальних мережах. Від імені неіснуючих користувачів, в українському сегменті проводилась активна пропаганда створення нелегальних, квазідержавних утворень під назвами “Малоросія “ і “Новоросія”.
Також, зацікавленими в деструктивних процесах особами розповсюджувались заклики до порушення територіальної цілісності України, руйнування незалежності української держави, підживлення сепаратиських настроїв окремих груп населення. Зокрема, орієнтуючись на східні та південні області України, організатори закликали населення цих територій до відокремлення від України і приєднання до так званої “великої Росії".
"Рука" Кремля
Для такої “роботи” російські куратори не шкодували грошей. Фінансування діяльності потужної мережі фейкових приватних сторінок здійснювалось, за словами представників Служби безпеки, в іноземній валюті завдяки використанню російських платіжних систем.
Технічне обладнання, яке виявила контррозвідка, знаходилось за окремими підпільними адресами в шести різних місцях. З метою ускладнити визначення за ІР-адресами власників обладнання активно використовувались анонімайзери.
Загалом, співробітники Служби безпеки виявили значну кількість технічного обладнання, застосовуваного для здійснення протиправної діяльності, а саме: GSM-шлюзи і комп’ютерну техніку.
Крім того, також вилучили банківські картки, понад тисячу сім-карток операторів мобільного зв’язку, фінансові документи та інші матеріали із доказами протиправної діяльності.
“У межах кримінального провадження, розпочатого слідчими органів безпеки за ч. 1 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу комп'ютерів, автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку) та ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності винних осіб.” - повідомляють у СБУ.
Читайте також:
СБУ викрила шпигунів ФСБ, які шантажем вербували офіцера спецслужби.
СБУ викрила російського шпигуна-пенсіонера.
СБУ знешкодила диверсійну мережу агресора, що планувала теракти.