Авторитетний американський журнал Forbes проаналізував перспективи майбутньої зустрічі президента України Володимира Зеленського і США Джозефа Байдена, яка відбудеться у Вашингтоні 1 вересня. Журналіст видання Ллевеллін Кінг впевнений - у сторін буде багато взаємних претензій.
Джерело: Forbes.
"Коли президент України Володимир Зеленський - комік, який увійшов у політику в 2019 році після того, як зіграв роль президента України в популярному політико-сатиричному ситкомі "Слуга народу" - зустрінеться з президентом Джо Байденом у Білому домі 1 вересня, очевидно, буде не до жартів. Обидва лідери матимуть багато претензій", - зазначає Кінг.
Автор вважає, що основною претензією Байдена буде епічна українська корупція, “яка перевела її з героїчного статусу борця з комунізмом у статус проблемної країни”.
Питання "Північного потоку-2"
Безперечно, буде обговорюватися тема “Північного потоку-2”.
“Транзит газу є важливою складовою української економіки, але незабаром серйозно постраждає через запуск "Північного потоку-2", який доставлятиме паливо безпосередньо з Росії в Німеччину. У зв'язку з цим щорічні надходження від перекачування газу скоротяться приблизно на 2 млрд доларів після запуску газопроводу "Північний потік-2", - пише видання.
Цей трубопровід був підтриманий лідером США у спільній заяві з канцлером Німеччини Ангелою Меркель від 15 липня. І ця заява зміцнила побоювання України в надійності США.
Ще одне розчарування України в США обумовлено її великим бажанням стати повноправним членом НАТО, яке не підтримується Америкою. Журналіст вважає, що це питання теж буде розглянуто під час зустрічі лідерів держав.
Кінг вважає, що корупція є ключовою проблемою України, і Байден буде на цьому наголошувати.
"Інвестиції в країну, які мають відкрити можливості для глобальних компаній, скоротилися до нуля. Україна багата на природні ресурси (зокрема вугілля, марганець, газ, нафту, залізну руду, уран, хром, нікель і рідкоземельні метали), тому іноземні компанії мають прагнути увійти на її територію. Замість цього вони залишаються осторонь, побоюючись значних втрат інвестицій у країні, яка має скомпрометовану судову систему і системну корупцію, яка вражає кожну галузь, зокрема енергетику", - зазначив він.
Автор статті цитує президента США і нагадує про конкретні кроки Блінкена для подолання української корупції.
"Президент Байден чітко висловив свою думку щодо корупції: "Корупція - це рак: рак, який з'їдає віру громадян у демократію, пригашує інстинкт до інновацій і творчості; впливає на і без того обмежені національні бюджети, витісняє важливі національні інвестиції. Це витрачає талант цілих поколінь. Це відлякує інвестиції та робочі місця". Він і державний секретар Ентоні Блінкен висловили свою позицію щодо корупції в Україні; Блінкен зайшов так далеко, що розробив дорожню карту, озвучивши п'ять ключових напрямків реформ, як це подолати", - йдеться в статті Forbes.
Читайте також: