В Офісі генерального прокурора уточнили, на чому саме наполягатимуть під час переговорів України та Ірану з приводу збитого під Тегераном пасажирського лайнера МАУ.
Джерело: Twitter
Українська сторона буде просити про підтвердження факту завершення слідства з цього трагічного інциденту іранською владою.
В цілому переговорний процес триватиме два дні та почнеться він вже у середу, 2 червня.
“Сьогодні розпочинаються 2-денні переговори з Іраном у справі PS753. Наполягатиму на офіційному підтвердженні завершення слідства щодо винних у збитті українського літака та стану судового слухання. Якщо воно, звізно, розпочато”, - пояснив Мамедов.
Іранська делегація на чолі з заступником міністра закордонних справ Мохсеном Бахарвандом вже прибула до України. Самі ці дипломати братимуть участь у переговорах щодо збитого лайнера. Передбачається обговорення технічних і правових аспектів.
Іран та катастрофа МАУ
Українська сторона наприкінці травня звернула увагу на невиконання офіційним Тегераном вимог, які справедливо поставили у Києві. Серед них - ім’я підозрюваних в ураженні літака ракетою.
“Ми до цього часу не маємо навіть мінімальної інформації щодо кваліфікацій, які інкримінуються підозрюваним чи обвинуваченим в іранському кримінальному провадженні. Тим більше, ми навіть не маємо банально навіть їхніх імен”, - констатували тоді на рівні Міністерства закордонних справ.
Водночас владу Ірану критикували через заяви з приводу компенсацій, оскільки їх також треба виплачувати відповідно нормам міжнародного права - після проведення необхідних розслідувань і слідчих дій.
Катастрофа МАУ
Український літак, на борту якого знаходилися 176 осіб, впав невдовзі після старту з аеропорту в Тегеран. Трагічний інцидент стався рано вранці 8 січня 2020 року.
На борту знаходився повністю український екіпаж з 9 фахівців, ще два українця-пасажири, а також громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Швеції.
Іранська сторона перші кілька діб після падіння стверджувала, Що причиною катастрофи стали несправності літака, зокрема у двигуні. Зараз Тегеран стверджує, що від самого початку нібито нічого не приховував, а одразу визнав свою провину.
Читайте також:
МЗС озвучило претензії до Ірану через розслідування катастрофи МАУ;
Іран запідозрили у залякуванні близьких жертв авіакатастрофи МАУ;
Канада офіційно визнала збиття літака МАУ в Ірані терористичним актом.