Генсек ООН готовий поступитися умовам Путіна для відновлення зернової угоди — Bild
Категорія
Економіка
Дата публікації

Генсек ООН готовий поступитися умовам Путіна для відновлення зернової угоди — Bild

Генсек ООН готовий поступитися умовам Путіна для відновлення зернової угоди — Bild
Джерело:  online.ua

Генсек ООН Антоніу Гутерреш проводив переговори з очільником МЗС РФ Сергієм Лавровим про послаблення санкцій проти РФ для відновлення роботи зернового коридору з якого Росія вийшла у липні.

Джерело: Bild

Гуттеріш запропонував РФ нові умови для зернової угоди

Німецька газета посилається на таємний лист Гутерреша Лаврову від 28 серпня. Лист має чотири пункти пропозицій Росії, які мають «призвести до відновлення Чорноморської ініціативи».

Усі чотири пункти виконують вимоги російського президента Володимира Путіна.

  • Російському аграрному банку повертають підключення до SWIFT. Гутерріш пропонує скасувати санкції, запроваджені ЄС проти «Російського аграрного банку» (РАБ) у червні 2022 року.

Генсек ООН пропонує використовувати спеціально засновану дочірню компанію підсанкційного російського банку під назвою «RSHB Capital SA». Це допоможе обійти санкції Євросоюзу.

Представник Єврокомісії підтвердив відкритість Євросоюзу до цього.

  • ООН хоче застрахувати російські кораблі від українських атак в Азовському та Чорному морях

Гутерріш обіцяє російському міністру, що «ООН підтримуватиме страхування, щоб підкреслити важливість російського експорту для глобальної продовольчої безпеки».

  • Допомога у розмороженні активів російських компаній із виробництва добрив.

Очільник ООН пропонує Лаврову допомогти режиму Путіна повернути активи в ЄС, які були заморожені санкціями. Він пише: «ООН може продовжувати допомагати розморожувати заморожені активи російських компаній з виробництва добрив у Європейському Союзі».

  • Дозвіл російським суднам на доступ до портів ЄС

Гутерріш пропонує «забезпечити ефективний доступ російських суден, які перевозять продукти харчування та добрива, до портів ЄС через швидкі портові дозволи». З цією метою представники ООН вже «провели обговорення з Європейською комісією та вибраними портовими адміністраціями (Німеччина, Бельгія, Іспанія, Нідерланди)».

Реакція України

Видання пише, що в українських урядових колах кажуть, що пропозиції Гутерріша є «неймовірною образою» та «нагородою за агресивну поведінку Росії» з боку ООН.

За словами високопоставленого урядовця, український уряд «за жодних обставин» не повернеться до зернової угоди з Росією за цих умов, а також не відмовиться від свого «права за міжнародним правом» контролювати російські військово-морські кораблі та незаконно побудовані споруди, такі як Кримський міст, щоб продовжити наступ.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?