Генсек ООН зустрінеться з Зеленським, Лавровим та Ердоганом для обговорення зернової угоди
Категорія
Політика
Дата публікації

Генсек ООН зустрінеться з Зеленським, Лавровим та Ердоганом для обговорення зернової угоди

Генсек ООН зустрінеться з Зеленським, Лавровим та Ердоганом для обговорення зернової угоди
Джерело:  online.ua

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш має намір наступного тижня особисто зустрітися президентами України, Туреччини та главою МЗС РФ на щорічному засіданні ООН.

Джерело: Yeni Safak

Гутерріш хоче обговорити зернову угоду

На зустрічі буде йтися про відновлення зернової годи.

Я сповнений рішучості зробити все можливе, щоб відновити Чорноморську зернову ініціативу, — сказав Гутерріш журналістам.

Він не назвав точну дату зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом, президентом України Володимиром Зеленським чи міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Вихід РФ з зернової угоди

РФ вийшла з зернової угоди у липні, заявивши про невиконання ї вимог, маючи на увазі усунення перешкод для експорту добрив і включення державного Россільгоспбанку в міжнародну платіжну систему SWIFT.

Нагадаємо, що угоду підписали у Стамбулі в липні 2022 року. РФ та Україна окремо підписали угоди з Туреччиною та ООН, створивши безпечний коридор через Чорне море для експорту зернових з трьох українських портів.

На початку вересня Гутерріш надіслав російському міністру закордонних справ Сергію Лаврову «набір конкретних пропозицій», спрямованих на пожвавлення чорноморської зернової угоди.

За даними журналістів, лист містить пропозиції з виконання всіх вимог РФ, зокрема підключення до SWIFT для «Російського аграрного банку» , страховка російських кораблів від українських атак в Азовському та Чорному морях, допомогу у розмороженні активів компаній із виробництва добрив.

В українському МЗС заявили, що міжнародна спільнота має працювати над поверненням Росії до виконання своїх зобов’язань, а не посилювати її відчуття безкарності та не заохочувати до нової агресії, пропонуючи поступки.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?