З початку 2000-х Росія почала застосовувати “принцип деескалації” в своєму ядерному шантажі, надавши головну роль в цій сфері тактичному озброєнну. Погрози щодо застосування зброї з’являються надто часто, що сприяє поширенню “ядерного психозу” в регіоні та в самій Росії. Анексований Крим перетворився у ядерний відстійник, переконаний начальник Головного управління розвідки Міноборони Кирило Буданов.
Джерело: ГУР Міноборони
“Головна роль відводиться тактичній ядерній зброї. Постійні погрози застосування такої зброї в конвенціональних цілях покликані створити атмосферу “ядерного психозу” як у самій Росії, так і в сусідів”, – стверджує очільник воєнної розвідки України.
За його словами, зважаючи на спрямування зусиль РФ в розвиток свого ядерного потенціалу, в регіоні створюється не лише напруженість в цій сфері, але й суттєво погіршується екологічна ситуація.
"Тактична ядерна зброя в Криму, а тепер ще й намір розмістити на окупованому українському півострові установки зі збагачення урану, виробництво матеріалів подвійного призначення і застосування технологій, пов’язаних з ядерною зброєю, - все це може перетворити Крим у ядерний відстійник", - зазначив Буданов.
Режим Путіна досягає психологічного ефекту так званого балансування низки країн "на межі війни". Буданов зазначив, що така стратегія відбувається “у кращих традиціях холодної війни”.
Він переконаний, що в основі такої позиції російських тактиків і стратегів є тверде переконання, що якщо Росія погрожуватиме використанням ядерної зброї, то ворог буде змушений піти на поступки.
"Ядерні маневри Росії в Арктиці, ядерні погрози країнам Східної Європи, а також програма ядерного розгортання в Криму, що створює проблеми всьому Чорноморському регіону, - це єдиний фронт нестабільності та непевності", – наголошує Головного управління розвідки.
Буданов переконаний, що в контексті екологічної загрози, що нависла над Кримом від ядерних намірів РФ, необхідно консолідувати зусилля всіх країн Східної Європи та країн, що перебувають у Чорноморському регіоні, з метою протидіяти планам Кремля.
Читайте також: