У Міністерстві внутрішніх справ Литви звинуватили режим білоруського президента Олександра Лукашенка в сприянні нелегальній міграції громадян країни до країн Європейського Союзу. Глава відомства Агне Білотайте переконана, що мінський режим не тільки не протистоїть ситуації на кордоні, але і сприяє їй.
Джерело: Delfi.
"Сьогодні ми бачимо, що Білорусь дуже інтенсивно шукає нові шляхи: перш за все, намагаються скористатися ситуацією в Афганістані, а також, за нашими даними, вже є новий безвізовий порядок для відповідних країн: Пакистану, Ірану, Південно-Африканської Республіки, Єгипту", - сказала міністр журналістам у Сеймі у вівторок.
"Ми також бачимо рішення, які дозволяють прилетіти не тільки в мінський, а й в інші аеропорти", - додала вона.
Мігранти на кордоні Білорусі і ЄС
У поточному році в Литву потрапили понад 4 тисячі мігрантів з Близького Сходу. За останні кілька місяців ситуація загострилася в результаті зміни політичного клімату в Афганістані.
Напередодні посол Литви в США Аудру Плепіте назвала Білорусь головною загрозою суверенітету і територіальної цілісності республіки. За її словами, режим Лукашенка продовжує дестабілізувати обстановку в країні, в тому за допомогою відсутності з його боку будь-яких конструктивних рішень в питанні мігрантів.
«Якщо автократичний режим Олександра Лукашенка в найближчим часом не буде нейтралізований, за це в кінцевому підсумку заплатить вся Європа», - підкреслила дипломат.
У зв'язку з ситуацією з неконтрольованим потоком мігрантів, в Литві оголошена екстремальна ситуація. Ставлення Мінська до вищезгаданих подій в литовському МЗС називають гібридною агресією.
Ситуація на Близькому Сході
Нагадаємо, 15 серпня вранці таліби оточили Кабул і почали без бою заходити в столицю Афганістану. «Талібан» заявив, що контролює всю територію країни, а 19 серпня проголосив створення Ісламського емірату Афганістан.
В 1996 по 2001 роках, коли таліби були при владі в країні в останній раз, мала місце дискримінація жінок країни за статевою ознакою. Згідно з нормами шаріату, жінка-мусульманка не має права брати участь у суспільному житті країни, обиратися до владних структур, може виходити з дому тільки у супроводі родича-чоловіка або чоловіка.
Після того, як в травні цього року США почали виводити свої війська з країни, лідери талібів відвоювали міста і знову почали займати місця в державному апараті. Але на цей раз вони обіцяють менш суворе тлумачення ісламського законодавства і оголосили, що будуть поважати права жінок.
Зазначимо, наразі понад 2,2 мільйона біженців вже перебувають у сусідніх країнах, а 3,5 мільйона людей залишилися без даху в самому Афганістані внаслідок тривалого конфлікту та політичної нестабільності.
Читайте також:
Польща побоюється провокацій на кордоні через навчання "Захід-2021"
Росія перекинула війська в ОРДЛО заради навчань Захід-2021 — штаб ООС
У Путіна нагадали про побоювання через вступ України в НАТО