Глава Мюнхенській конференції з безпеки Вольфганг Ішингер закликав Євросоюз навчитися вести діалог з командою президента Росії Володимира Путіна на "мові сили". Він попередив, що над багатьма європейськими країнами зараз нависла загроза від РФ.
Джерело: Passauer Neue Presse
Ішингер вважає, що для вибудовування стійкої архітектури безпеки Європи потрібен діалог з Москвою, але паралельно з ним повинні слідувати й жорсткі санкції. Він допускає, що Євросоюз може піти на зближення з Росією, але тільки якщо Путін змінить поведінку і налаштується на курс деескалації.
"Обмежувальні заходи, такі як санкції, необхідні, щоб змінити російські розрахунки. Євросоюз повинен навчитися використовувати "мову сили" і довести свою здатність брати участь у світовій політиці на рівних з США і Китаєм", - підкреслив німецький дипломат.
Ішингер також виступив за спільну роботу ЄС з США і вироблення чіткої позиції з приводу порушень прав людини.
"ЄС повинен змінити свою позицію у зовнішній політиці, щоб його сприймали як надійного гравця на світовій арені. Для цього ЄС повинен вивчити мову сили і продемонструвати свою здатність приймати глобальну політику. ЄС може стати нарівні з США і Китаєм, але тільки якщо ми будемо говорити європейським голосом і зробимо так, щоб його почули ", - переконаний дипломат.
Євросоюз готує нові санкції проти Росії - що відомо
Фракція Європейської народної партії (ЄНП), яка є однією з найбільших в Європейському парламенті, вимагає негайного розширення санкцій проти Росії, в тому числі відключення РФ від SWIFT і зупинки скандального російського газопроводу "Північний потік-2". Обмеження поки обговорюються.
При цьому США ввели нові санкції проти Росії ще 15 квітня, через два дні після телефонних переговорах російського глави Володимира Путіна і американського лідера Джо Байдена. Причина - причетність команди Путіна до втручання у вибори президента 2020 року і хакерська атака SolarWinds.
Нові санкції США проти Росії передбачають:
висилку 10 представників дипломатичної місії Москви у Вашингтоні;
рестрикції проти 32 росіян і організацій;
санкції проти 6 російських технологічних компаній.
Росія у відповідь закрила в'їзд восьми чинним і колишнім американським високопосадовцям, заборонила наймати на роботу в дипмісію США громадян РФ і третіх країн, а також оголосила про намір денонсувати угоду з США, що регулює пересування дипломатів в країні перебування.
Читайте також: