Команда російського президента Володимира Путіна усіма силами намагається переманити союзників України і домогтися визнання незаконної окупації українського півострова Крим на міжнародному рівні. На цей раз пастку спрямували на главу МЗС Австрії Александера Шалленберга, якого запросив в окупований Крим російський колега Сергій Лавров.
Джерело: брифінг Лаврова і Шалленберг за підсумками переговорів у Відні
Австрійський міністр не піддався на провокацію Кремля. Він нагадав Лаврову, що Крим - це Україна, і міжнародне співтовариство не визнає незаконну російську окупацію українського півострова.
"В даний час у нас немає ні бажання, ні наміру направити делегацію до Криму. Як я вже зазначив, це частина того пакету розбіжностей, де у нас дуже чітка лінія. Як міністру закордонних справ Австрії, мені дуже важливо діяти тільки в європейському контексті. Я із задоволенням поїду в Москву при найближчій нагоді ", - відповів Шалленберг на скандальне запрошення Лаврова.
Позиція Австрії по Криму
Як відомо, глава МЗС Австрії Александер Шалленберг представляв свою країну на саміті Кримська платформа в Києві, який відбувся 23 серпня. Під час виступу на заході він чітко заявив, що Австрія не визнає і ніколи не визнає спроб Росії підірвати територіальну цілісність, неподільність і суверенітет України.
"Росія загрожує безпеці українських громадян і таким чином загрожує безпеці всіх нас через відверте, нахабне порушення міжнародного права і сталого міжнародного порядку. Це означає, що ми керуємося НЕ верховенством права, а законом джунглів. Тому ми зібралися тут, щоб направити дуже просте повідомлення: міжнародне співтовариство не визнало і не визнає незаконною анексію Криму. Ми не потерпимо, щоб одна держава порушувало суверенітет іншої ", - звернувся до Кремля Шалленберг на Кримській платформі.
Що вирішили на Кримській платформі
За підсумками історичного саміту Кримська платформа, який відбувся 23 серпня в Києві і в якому взяли участь 46 іноземних делегацій, була прийнята спільна декларація. У документі зазначено, що Росія є окупантом Криму — вперше на міжнародному рівні.
У декларації зафіксовано наступне:
невизнання незаконної анексії Криму Російською Федерацією;
зобов’язання розглянути додаткові дипломатичні, політичні обмежувальні санкції щодо Росії в разі подальшої агресії проти України;
об’єднання зусиль усіх країн-учасниць платформи для зміцнення безпеки і стабільності в Чорноморському регіоні.
Читайте також: