Глава МЗС Молдови прибуде в Україну на запрошення Кулеби
Категорія
Політика
Дата публікації

Глава МЗС Молдови прибуде в Україну на запрошення Кулеби

Глава МЗС Молдови прибуде в Україну на запрошення Кулеби
Джерело:  online.ua

Завтра починається візит в Україну віцепрем’єр-міністра, міністра закордонних справ і європейської інтеграції Молдови Ніколає Попеску. Робочі зустрічі в рамках візиту відбуватимуться впродовж двох днів, в українському МЗС анонсують обговорення протидії спільним безпековим викликам та розвитку прикордонної інфраструктури.

Джерело: пресцентр МЗС

Попеску разом зі своїм українським колегою Дмитром Кулебою мають обговорити можливі спільні координовані дії у боротьбі з пандемією COVID-19 та збільшення обсягів торгівлі. Також торкнуться питання втілення домовленостей президентів України та Молдови Володимира Зеленського та Майї Санду.
Асоційоване тріо взаємодії з ЄС України, Грузії та Молдови. Міністри приділять особливу увагу темі євроінтеграції та подальшої взаємодії у форматі Асоційованого тріо.

“Україна, Грузія та Молдова працюють над пошуком додаткових інструментів сприяння та прискорення інтеграції Асоційованого тріо у Внутрішній ринок ЄС. Це відповідає нашим інтересам і стратегічним інтересам ЄС. До пріоритетних сфер посиленої співпраці Асоційованого тріо з ЄС входять торгівля, безпека, охорона здоров’я, конективність, цифровізація та охорона довкілля”, - перелічив напередодні особливості формату міжнародної взаємодії трьох асоційованих партнерів Євросоюзу міністр Кулеба.

Нагадаємо, на початку цього року президентка Молдови Мая Санду здійснила перший візит до Києва на посаді президента.

Згодом, під час наступної зустрічі між главами двох держав у липні, Зеленський і Санду домовилися про пришвидшення будівництва розпочатого раніше проєкту мосту через ріку Дністер. У серпні Україна та Молдова погодили оновлення угоди про Зону Вільної Торгівлі.

Українсько-молдовські історичні відносини

Хоча новітні офіційні міждержавні стосунки між Україною та Молдовою були започатковані у 1991 р., їх основою, як стверджують багаточисельні історичні дослідження, є 600-річні культурні, церковні та наукові зв'язки українців (русинів) та молдован.

Цікаво, що саме на території Молдови, у місті Бендери, 5(16) квітня 1710 р. було прийнято першу українську конституцію «Пакти і Конституцію прав і вольностей Війська Запорозького» (лат. Pacta et Constitutiones legum libertatumque exercitus zaporoviensis).

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?