Міністерство охорони здоров’я звернуло увагу на відсутність будь-яких заяв щодо комерційного постачання антикоронавірусних вакцин з боку жодного з їх виробників.
Джерело: ТСН
За словами головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, перш за все виробники відповідних препаратів забезпечують потребу в замовленнях суто на державному рівні.
“Основна домовленість навіть на міжнародному рівні – забезпечити потреби урядів. Лише після цього виробники зможуть передавати вакцину для комерційного використання. Наразі потреби урядів ще не закриті і до кінця року закриті на 100% не будуть. Тому вакцина принаймні до кінця цього року на приватному ринку з’являтися на законних підставах не буде”, - пояснив посадовець.
Він наголосив, з часом у світі з’являтимуться нові вакцини, які розробляють спеціально з метою комерційного продажу приватним компаніям для подальших щеплень за гроші.
“Такі дослідження вже є, коли береться загальновідомий алгоритм векторної або мРНК-вакцини, модернізується і запускається її комерційне виробництво. Але там також проходять три етапи клінічних випробувань. Такі вакцини можуть з’явитися на комерційному ринку. Однак ще жодна з таких комерційних пропозицій не була доведена до кінця”, - резюмував санлікар.
Вакцинація в Україні
В цілому на рівні МОЗ планують провести 10 мільйонів щеплень до кінця літа — тобто вакцинувати 5 мільйонів громадян. Кузін під час інтерв’ю визнав, що реалізація плану поки що трохи відстає, однак це відставання - некритичне, а система охорони здоров’я буде пришвидшуватися далі.
Офіційно станом на початок липня 2021 року українські фахівці провели понад 3 мільйони щеплень від початку вакцинації наприкінці лютого. Осносними препаратами для використання стали вакцини AstraZeneca, CoronaVac. Також окремі групи людей змогли отримати Pfizer з невеликих партій, що надійшли в Україну.
Читайте також:
У МОЗ спрогнозували, скільки коронавірус ще бушуватиме у світі;
Медики заявили про нові серйозні недоліки вакцини Pfizer/BioNTech;
У Зеленського попередили українців про нову епідемічну небезпеку.