Google готує новий неочікуваний сюрприз для користувачів - що відомо
Категорія
Технології
Дата публікації

Google готує новий неочікуваний сюрприз для користувачів - що відомо

Google готує новий неочікуваний сюрприз для користувачів - що відомо
Джерело:  online.ua

У світових медіа почали активно поширювати інформацію про те, що всесвітньо відома компанія Google активно працює над створення власної банківської картки. За попередніми даними, вона буде інтегрована у платіжний сервіс Google Pay. Першим про те, що незабаром може з’явитися банківська картка Google, дізнався TechCrunch від своїх анонімних джерел, передає ONLINE.UA.

"Відповідно до скриншотів та зображень для внутрішнього користування, карту Google випустять спільно з банками Citi та Stanford Federal Credit Union. Фізична та віртуальна картки матимуть свої реквізити. У випадку втрати фізичної картки користувачі зможуть заблокувати її та використовувати віртуальну. Крім того, можна буде згенерувати новий номер віртуальної картки. Це у ситуації, коли старий потрапив до шахраїв", - сказано в повідомленні.

Варто звернути увагу на те, що компанія не спростовує інформацію про розробку. У Google наголошують, що "вивчають можливості співпраці з американськими банками", зокрема з "головними партнерами – Citi та Stanford Federal Credit Union". Цілком ймовірно, що компанія хоче конкурувати з Apple та її кредитною карткою Apple Card. Як відомо, компанія Apple з 6 серпня 2019 року почала випускати віртуальні кредитні карти Apple Card. Їх розробили разом з банком Goldman Sachs.

Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно компанії Apple і Google вирішили створити технологію для відстеження осіб, які контактували з хворими на коронавірус. Система почне діяти вже в наступному місяці. На першому етапі вона буде вбудована в офіційні додатки організацій охорони здоров’я, а потім її вмонтують безпосередньо в операційні системи Android і iOS.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні розкрили масштабну корупційну схему у сфері оборони — що відомо

НАБУ
Дзвін

Антикорупційні органи заявили про викриття масштабної корупційної схеми у сфері оборони, через яку держава втратила 246 млн грн.

Головні тези:

  • Українські антикорупційні органи викрили корупційну схему у сфері оборони, де держава зазнала значних втрат у розмірі 246 млн грн.
  • Схема розкрадання залучала високопосадовців та посадових осіб українських Збройних Сил, включаючи колишнього заступника начальника Генерального штабу.
  • Розроблена система Центру оперативного керівництва ЗСУ “Дзвін” не відповідала технічним вимогам та була завантажена фундаментальними помилками в архітектурі.

Розкрадання 246 млн грн на оборонці: що відомо

Йдеться про зловживання при розробці автоматизованої системи Центру оперативного керівництва ЗСУ "Дзвін", про які йшлося в розслідуванні видання Bihus.Info ще в 2021 році.

Серед підозрюваних:

  • колишній заступник начальника Генерального штабу ЗСУ, генерал-лейтенант;

  • ексначальник військ зв’язку ЗСУ, генерал-майор;

  • ексначальник Управління розвитку автоматизації Генерального штабу ЗСУ, полковник;

  • директор приватного товариства — головний виконавець контракту.

Правоохоронці традиційно не називають прізвища підозрюваних, але у розслідуванні журналістів фігурували заступник начальника ГШ ЗСУ генерал Радіон Тимошенко, генерал Володимир Рапко та полковник Віктор Артихович.

За даними слідства, у 2016 році Міністерство оборони уклало контракт на розробку системи з комерційною компанією, яка не мала досвіду створення програмного забезпечення.

За чотири роки розробки технічне завдання змінювали 13 разів, що дозволило збільшити вартість робіт на 300 ммлн грн. Без обґрунтування кількість дослідних зразків системи збільшили з 4 до 12, що спричинило додаткові витрати на коригування документації — 115 млн грн.

Як з’ясували правоохоронці, розроблена система зовсім не відповідала технічному завданню: від несумісності з протоколами НАТО до відсутності інтеграції з іншими військовими системами. Ба більше, частина програмного забезпечення взагалі не використовується. Із закладених 200 інформаційно-розрахункових задач насправді реалізували усього 10.

Наголошується, що під час слідства, детективи і прокурори зіштовхнулись зі спробами завадити розслідуванню: причетні до схеми особи почали приховувати ключову документацію щодо фінансування та розробки проєкту.

Також після початку розслідування вони пришвидшили роботу та навіть безкоштовно модернізували систему, намагаючись зробити її більш схожою на початковий задум. Однак через фундаментальні помилки в архітектурі доопрацювання системи "Дзвін" є неможливим, зазначають у НАБУ.

Попри очевидні недоліки, наприкінці 2022 року система "Дзвін" була офіційно прийнята на озброєння ЗСУ. А вже у 2024 році, замість усунення недоліків або відмови від неефективного рішення, на "Дзвін" планували виділити додаткове фінансування. Це може свідчити про спроби не лише приховати попередні корупційні зловживання, а й продовжити їх.

Дії фігурантів кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 КК України — привласнення чи розтрата чужого майна в особливо великих розмірах або організованою групою.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?