Google представив віртуальні 3D-тури музеями України
Категорія
Культура
Дата публікації

Google представив віртуальні 3D-тури музеями України

Google представив віртуальні 3D-тури музеями України
Джерело:  BBC

Компанія Google у співпраці з Міністерством культури України розробила сайт "Музеї України просто неба", де можна онлайн подивитися на сім українських музеїв, розташованих в різних куточках країни.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на BBC-Україна.

Читайте також: Без державної культурної стратегії в Україні будуть рости покоління, які взагалі не читають – Дана Павличко

Зазначається, що в рамках віртуального туру музеями України можна ознайомитися з побутом та місцевою народною архітектурою. Проект був розроблений в рамках кампанії "Автентична Україна", і охопив музеї Києва, Львову, Запоріжжя, Ужгорода, Переяслав-Хмельницького, Чигирина.

3D-тури доступні трьома мовами: українською, російською та англійською. Також пройти онлайн-екскурсію можна в режимі Street View на Картах Google.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше у Києві презентували перший переклад мовою жестів частини україномовної Біблії за редакцією професора Івана Огієнка.

Категорія
Технології
Дата публікації

Унікальний стартап з очищення повітря зустрів гучну критику. У чому причина

Установка з очищення повітря Equatic
Джерело:  BBC

Стартап Equatic запропонував технологію для очистки атмосфери від вуглекислого газу та виробництва екологічно чистого водню, однак зустрів потужну критику з боку екологів та захисників навколишнього середовища. 

Головні тези:

  • Equatic запропонував технологію для очищення атмосфери від вуглекислого газу та виробництва екологічно чистого водню.
  • Ідея стартапу стикається з критикою за можливі наслідки для морських екосистем та енергетичну вартість технології.
  • Прихильники Equatic наголошують на економічній доцільності та збереженні CO2 у стабільній формі на тривалий термін.
  • Критики попереджають, що впровадження технології може створити непередбачувані ризики для екосистем та потребує ретельного моніторингу і контролю.
  • Важливо розробляти політики та гарантії для зменшення негативного впливу на океани та уникнення екологічної шкоди при використанні інноваційних технологій.

Що не так зі стартапом Equatic з очистки повітря від вуглекислого газу

За словами розробників технології, яка стала основою для стартапу, для очищення повітря від вуглекислого газу пропонується використовувати електроліз води з океану, під час якого також буде створюватись водень.

Наразі компанія вже побудувала кілька експериментальних установок і навіть підприємство з їхнього виробництва у Канаді.

За прогнозами розробників, технологія дозволить щорічно вилучати з повітря до 100 тис вуглекислого газу.

Новий стартап з очищення повітря зіткнувся із гучною критикою
Установка для електролізу води Equatic

Прихильники цієї технології наполягають на її економічній доцільності та здатності зберігати CO2 у стабільній формі протягом багатьох тисячоліть.

Що кажуть критики нової технології очистки повітря

Однак критики, серед яких Мері Черч з Центру міжнародного екологічного права, попереджають, що використання цієї технології створює загрозу для морських екосистем.

Таке втручання може призвести до змін у хімічному складі води та вплинути на чисельність морських мешканців і їхні харчові ланцюги.

Окрім цього відкритим залишається питання того, наскільки енергетично вартісною буде ця технологія — на кожну тонну вилученого CO2 потрібно 2,3 мегават-години електроенергії.

У такому масштабі, щоб суттєво вплинути на клімат, видалення CO2 в морі було б за своєю суттю непередбачуваним і становило б значні, нові та безпрецедентні ризики для крихких екосистем, які підтримують життя на Землі, — пояснює Мері Черч.

Окрім цього залишається також проблема, як у короткі терміни масштабувати цю технологію та уникнути наслідків для екології.

Незважаючи на значні інвестиції від Microsoft, Shopify та інших, а також укладені угоди з такими компаніями, як Boeing, експерти наголошують, що технологія має доповнювати, а не замінювати скорочення викидів.

Хоча такі рішення, як Equatic, можуть допомогти у боротьбі з кліматичними змінами, їх впровадження потребує ретельного моніторингу, розробки політик і гарантій, щоб уникнути шкоди океанам.

Категорія
Україна
Дата публікації

Неїжпапа назвав кількість уражених ВМС України у 2024 році військових об’єктів РФ

ВМС ЗСУ
Неїжпапа

ВМС України торік уразили близько 50 військових об’єктів РФ. Серед них — військові аеродроми, склади зберігання боєприпасів і палива, місця виробництва "шахедів" тощо

Головні тези:

  • Українські ВМС уразили приблизно 50 військових об'єктів РФ у 2024 році, зокрема в Криму, виявивши та знищивши об'єкти російського військового майна.
  • За досягненням авіаційної розвідки українських ВМС, з виявленням понад 400 цілей противника за рік, стали планування бойових операцій та підвищення ефективності ударів.
  • Дії українських ВМС ускладнили використання Росією військово-морської бази в Криму та забезпечили стабільний рух суден, сприяючи експорту українського зерна та підвищенню продовольчої безпеки.

ВМС України уразили близько 50 військових об’єктів РФ за рік

Про це повідомив командувач ВМС України Олексій Неїжпапа.

Протягом минулого року підрозділи ракетників і морських безекіпажних систем ВМС завдали десятки успішних ударів по близько 50 військових об’єктах противника, у тому числі й у тимчасово окупованому Криму. Це були військові аеродроми, склади зберігання боєприпасів, палива та іншого військового майна, місця зберігання та виробництва "шахедів", об’єкти систем ППО та спостереження, логістичні вузли та військові підприємства російського ВПК.

Олексій Неїжпапа

Олексій Неїжпапа

Командувач ВМС України

Також Неїжпапа розповів про успіхи авіаційної розвідки. За його словами, за рік розвідники виконали майже 700 годин польотів, під час яких виявили близько 400 цілей противника. Саме їхні дані стали основою для планування бойових операцій, підкреслив командувач ВМС.

Іншим досягненням ВМС є витіснення російських кораблів, у тому числі носіїв "калібрів", з бази в окупованому Севастополі.

Крім того, дії ВМС значно ускладнили використання Росією її головної військово-морської бази в тимчасово окупованому Криму – Севастополь. Чорноморський флот РФ змушений був відвести більшість своїх бойових кораблів, зокрема всі носії ракет "Калібр", до Новоросійська.Наші захисники зупинили вільне маневрування російських кораблів в Азовському морі, змусивши їх відійти до баз у Краснодарському краї.

Також військові змогли забезпечити функціонування морського коридору та стабільний рух суден, що дало змогу експортувати мільйони тонн українського зерна й посилити продовольчу безпеку у світі.

Визначив відповідні задачі на цей рік. Одним із ключових напрямків є забезпечення якісної підготовки наших військовослужбовців, це важлива умова для збереження їхніх життів. Також пріоритетним завданням залишається пошук і знищення ворожих обʼєктів. Наша мета — максимально ослабити бойовий потенціал противника.

Скільки російських кораблів вдалось знищити ЗСУ

Як повідомив речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук, загальна цифра дорівнює 28, з урахуванням знищеного підводного човна "Ростов-на-Дону", який було уражено в сухому доці.

Але, за словами спікера, важливим є фактор не тільки кількісний, але й якісний.

Серед знищених кораблів — три носії крилатих ракет, підводний човен і два нових кораблі, найновітніших — "Аскольд" і "Циклон", це й фактично представники всіх класів, починаючи від флагмана, який був ракетним крейсером, і закінчуючи ракетними катерами, які призначені для перекидання невеликої кількості десанту та патрулювання, такі як: "Раптор", "Серна", "Тунець", — перерахував Плетенчук.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?