8 січня Google представив свій новий святковий дудл, який присвятив легендарному науковцю Стівену Хокінгу - останньому саме цього дня могло б виповнитися 80 років.
Джерело: Google
Google святкує 80 років від дня народження Стівена Хокінга
Не можна не звернути увагу на те, що новий дудл зробили у відеоформаті, оскільки показати у фото чи короткій графіці усі досягнення Хокінга вкрай складно.
Стівен Хокінг - це британський космолог, письменник та фізик-теоретик, який усі своє життя присвятив дослідженню найцікавіших тем – від зіткнення чорних дір до Великого вибуху.
Що важливо розуміти, саме його теорії походження та механіки Всесвіту змогли зробити справжню революцію у сучасній фізиці. Більшість його книг миттєво ставали бестселерами, які досі читають мільйони людей з різних куточків планети.
Видатний вчений народився 8 січня 1942 року в англійському Оксфорді. З юних років захопився функціонуванням Усесвіту. Та у 21 рік медики діагностували у Хокінга нейродегенеративне захворювання – бічний аміотрофічний склероз.
Попри те, що прогнози лікарів були невтішними, Хокінг вирішив не здаватися й присвятити своє життя науці.
У 1965 Хокінг захистив у Кембридзькому університеті докторську дисертацію "Властивості розширюваних всесвітів", де й представив революційну теорію про те, що простір і час виникли з сингулярності – нескінченно малої та нескінченно щільної точки (сьогодні саме це називають ключовою характеристикою чорних дір). У 1974 вчений зробив ще одне відкриття – що частинки можуть уникати чорних дір. Цю теорію випромінювання Хокінга вважають його найважливішим внеском у фізику, - йдеться в повідомленні.
Не можна також не згадати про те, що книга "Коротка історія часу" Стівена Хокінга миттєво стала бестселером й зробила науковця всесвітньо відомим.
Читайте також:
Google створив "кристал часу", який змінює уявлення про закони фізики
Динозаври почали вимирати до падіння астероїда — наукова теорія.
В NASA "скасували" кінець світу в 2029 році.