Google вже давно анонсувала новий штучний інтелект, який повинен прийти на допомогу лікарям та пацієнтам. Виявляється, він тестується в одній з американських лікарень ще з квітня.
Джерело: The Verge
Google вже тестує медичного чатбота в лікарнях
Med-PaLM 2 є варіантом великої мовної моделі ШІ від Google PaLM 2, що лежить в основі чатбота Bard, і призначений для відповідей на питання медичного характеру. Анонсували його на конференції Google I/O у травні цього року.
Журналісти The Wall Street Journal повідомляють, що у внутрішньому електронному листі, який вони бачили, йдеться про те, що Google вважає, ніби її оновлена модель може бути особливо корисною в країнах з "більш обмеженим доступом до лікарів". Тобто допомогти бідним людям отримати медичну допомогу, якщо вони не мають коштів на повноцінний похід до лікарні.
Med-PaLM 2 пройшов навчання на спеціально підібраному наборі демонстрацій медичних експертів, що, на думку Google, зробить його кращим у розмовах на медичну тематику, ніж узагальнені чатботи, такі як Bard, Bing і ChatGPT.
Як працює Med-PaLM 2
Компанія провела тестування нейромережі в низці завдань і запитань з медицини. За даними Google, Med-PaLM 2 відповіла правильно у 85% запитань – на 18 % вище, ніж у попередньої версії. Розробники стверджують, що Med-PaLM 2 значно розумніша за аналогічні моделі від сторонніх розробників.
Утім, нейромережі ще є чому вчитися. Розробники продовжують з’ясовувати можливості Med-PaLM 2, а саме:
Участь у серйозних дискусіях, що вимагають великого обсягу знань.
Пошук інформації в складних і неструктурованих медичних текстах.
Вміння узагальнювати інформацію з документів, наукових праць і набутих під час навчання знань.
Med-PaLM 2 була презентована на щорічному заході The Check Up і є однією з небагатьох розробок для медичної сфери від Google. Компанія повідомила про співпрацю з метою використання технологій ШІ для некомерційної організації Right to Care. Вона займається моніторингом захворювання на туберкульоз за допомогою нейромереж у країнах Африки на південь від Сахари.
Читайте також:
Серед українців набирає популярність чат-бот ChatGPT: що про це відомо
Microsoft анонсував випуск GPT-4 вже наступного тижня
Експерти назвали причини нового стрімкого падіння Bitcoin