Відзначається, що про зараження інформував підрозділ компанії "Cisco Talos", і зараз кіберполіція проводить заходи для запобігання зараження вірусом комп'ютерів українців, проте тимчасово радить не встановлювати оновлення для CCleaner.
У той же час, рекомендовано перевірити актуальність оновлень антивірусних систем.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо про злам групою хакерів серверів телеканалу HBO. Невідомі зловмисники вимагали викуп за нерозголошення вкрадених даних, і опублікували деякі особисті дані акторів, які грають в серіалі "Гра Престолів", а також спойлери і сценарії до самого серіалу.
У політсилі антизахідного прем’єра Словаччини Роберта Фіцо заявили, що словацькі громадяни мали би висловитись на референдумі щодо європейського рішення про збільшення оборонних витрат.
Головні тези:
Політики в Словаччині розходяться в поглядах щодо підвищення оборонних витрат країни.
Євродепутати розглядають можливість проведення референдуму щодо збільшення фінансування на оборону в ЄС.
Деякі вважають, що збільшення витрат на оборону призведе до зменшення фінансування соціальної сфери та розвитку регіонів.
У Фіцо не хочуть підіймати рівень оборонних витрат Словаччини
Про це заявив євродепутат від партії Фіцо Smer-SD Ерік Каліняк, який також є віцеголовою цієї політсили.
Євродепутат сказав, що якщо у рішенні ЄС про збільшення фінансування країн-членів на оборону не буде опції про невійськове використання цих коштів, у Словаччині слід провести референдум з цього приводу, перш ніж погоджуватись на це.
Якщо виникне ситуація, що для збільшених оборонних витрат не буде можливим подвійне використання, наприклад на інфраструктуру, реконструкцію мостів, будівництво лікарень, і Словаччині доведеться витрачати більше лише на зброю і боєприпаси — варто провести референдум з цього приводу, щоб мати чіткий мандат від громадян щодо того, що про таке збільшення витрат не може бути мови.
Він також не погодився з думкою, що це ставить під питання членство Словаччини у НАТО за умови, коли Білий дім хоче від союзників радикального збільшення витрат.
Поки що країни-члени НАТО мають витрачати на оборону 2% ВВП. А деякі не виконують навіть цього.
Євродепутат від партії чинного президента Петера Пеллегріні Hlas-SD Браніслав Ондруш назвав "божевіллям" відповідний план Єврокомісії на 800 млрд євро, заявивши, що у Європи немає можливостей для таких інвестицій, а подбати про кращий захист можна інакше.
Я погоджуюся з необхідністю зміцнювати європейську безпеку. Але це треба робити в інший спосіб. Зброя ніколи не сприяла більшій безпеці, — заявив він, продовживши, що збільшення видатків на оборону означає зменшення фінансування на соціальну сферу та розвиток регіонів.
Водночас євродепутат від опозиційної Прогресивної Словаччини, експрем’єр Людовіт Одор заявив, що збільшення видатків на оборону однозначно необхідне.
Якщо ми не можемо покладатися у цьому питанні на США — Європа має бути готовою захищати своїх громадян.