Хто насправді підірвав російський літак А-50 в Білорусі — дані The Economist
Категорія
Світ
Дата публікації

Хто насправді підірвав російський літак А-50 в Білорусі — дані The Economist

Хто насправді підірвав російський літак А-50 в Білорусі — дані The Economist
Джерело:  online.ua

Як повідомляють журналісти, підрив російського літака дальнього радіолокаційного виявлення (ДРЛО) А-50У на білоруському аеродромі "Мачулищі" організували не білоруські партизани, а агенти Служби безпеки України. Про це редакція The Economist дізналася з витоку секретних документів США.

Джерело:  The Economist

Російський літак А-50 у Білорусі могли підірвати агенти СБУ

26 лютого співробітники СБУ дійшли до вражаючого висновку. Їхні власні агенти в Білорусі проігнорували наказ і атакували російський літак-розвідник (А-50У – ред.) раніше того ж дня, - йдеться в матеріалі видання.

Окрім того, зазначається, що про дії агентів СБУ Міноборони США дізналось з прослуховувань.

Журналісти звертають увагу на те, що уривки розвідданих містилися на суворо засекреченому слайді про війну в Україні, поширеному об'єднаним штабом США 1 березня.

Варто також нагадати про те, що українська влада називає злиті в мережу так звані "засекречені військові документи" про плани Збройних сил України – підробкою та спецоперацією спецслужб Російської Федерації.

Білоруська опозиція стверджує, що це вона підірвала літак РФ у Білорусі

За словами білоруських опозиціонерів в еміграції, саме їм вдалося пошкодити російський літак А-50 у Мачулищах.

Як стверджує очільник опозиційного об’єднання колишніх білоруських силовиків BYPOL Олександр Азаров, удар по літаку далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 вдалося здійснити за допомогою дронів.

Це були безпілотники. Учасники операції — білоруси, — стверджує Азаров.

Згідно з останніми даними, в результаті ударів отримали пошкодження передня й центральна частини літака, а також його радар і антена.

Читайте також:

Категорія
Шоу-бізнес
Дата публікації

"Поцілунок Росії". Ван Дамм неочікувано "заспівав" діфірамби Путіну

Ван Дамм
Джерело:  Детектор медіа

Бельгійський і американський актор Жан-Клод Ван Дамм записав відеозвернення до нелегітимного президента РФ Володимира Путіна, в якому сказав про намір приїхати в Росію і стати «послом миру».

Головні тези:

  • Жан-Клод Ван Дамм записав відеозвернення до Володимира Путіна, в якому висловив намір стати «послом миру» в Росії.
  • Колишній український нардеп Олександр Онищенко, який також з'являється в відео разом з Ван Даммом, має російське громадянство та є фігурантом кримінальних проваджень українських правоохоронних органів.

Ван Дамм зізнався у любові до Путіна та Росії

Відповідний ролик з’явився у телеграм-каналі проросійської пропагандистки Діани Панченко.

На відео поруч за Ван Даммом сидить колишній український нардеп Олександр Онищенко, якого підозрюють у держзраді. Онищенко з 2016 року переховується від правоохоронних органів України й з 2021 року має російське громадянство.

Ми хочемо приїхати в Росію. Ми постараємося зробити це так, як ви це бачите, щоб стати послами миру. Для мене буде честю мати такий титул.

Наприкінці ролику Ван Дамм звернувся до Путіна зі словами:

Ми любимо вас, він (Онищенко — ред.) любить вас. Дуже дякую. Великий поцілунок Росії і Путіну та його сім’ї.

На початку квітня 2025 року румунська газета Libertatea повідомила, що бельгійського актора Жан-Клода Ван Дамма підозрюють в участі в мережі торгівлі людьми, серед яких були неповнолітні. Розслідування почали після заяви 26-річної румунки, яка стверджувала, що десять років тому в Каннах зазнала сексуальної експлуатації з боку актора.

У грудні 2022 року Ван Дамм приїжджав в Україну й зустрічався з українськими військовими. На відео, яке з’явилося в телеграм-каналі активіста і волонтера Сергія Стерненка, Жан-Клод Ван Дамм стоїть в оточенні військових і вигукує «Слава Україні!».

Нагадаємо, Олександр Онищенко є фігурантом низки кримінальних проваджень: так, він із поплічниками продавав газ держпідприємства «Укргазвидобування» через «псевдобіржі», тому держава втратила понад 1,5 мільярда гривень.

У 2016 році Онищенко виїхав з України. 15 червня 2019 року Центральна виборча комісія відмовила Онищенку у реєстрації кандидатом в нардепи, оскільки протягом останніх 5 років він не проживав в Україні. Онищенко подав до суду на рішення ЦВК. У результаті Верховний Суд дозволив ЦВК не реєструвати Онищенка кандидатом в депутати.

У жовтні 2021 року екснардеп підтвердив Суспільному, що отримав російське громадянство. За словами Онищенка, він отримав громадянство, щоб виступати за збірну Росії у кінному спорті. При цьому відзначив, що «поки що» не планує повертатися в Україну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?