Військова хунта, яка прийшла до влади у М’янмі через державний переворот, встановила заборону на використання на території країни супутникового населення, що надавало людям доступ до іноземних джерел інформації.
Джерело: Reuters
За оприлюдненими даними, хунта вважає, що контент іноземних медіа “підриває національну безпеку, верховенство закону, громадський порядок і заохочує тих, хто здійснює зраду”.
Наразі для порушників цієї заборони передбачено тюремне ув’язнення терміном до одного року, а також штраф у 500 тисяч місцевих к’ят — це приблизно дорівнює 320 доларам Сполучених Штатів.
“Супутникове телебачення тепер поза законом. Той, хто порушує закон про телебачення і відео, особливо люди, що використовують супутникові тарілки, повинні бути покарані позбавленням волі строком на один рік і штрафом 500 тисяч к'ят”, - говориться у заяві державної телерадіокомпанії MRTV.
Водночас громадяни мають серйозні складнощі з мобільним інтернетом ще від 1 лютого, коли угрупування військовослужбовців захопило владу. Завдяки відсутності інтернету режим намагається зупинити протести по всій М’янмі, які спрямовані проти диктатури.
Переворот у М’янмі
Вранці 1 лютого в М’янмі стався державний переворот. Військові взяли країну під свій контроль — вони затримали президента М’янми Віна М’їн і лідерку правлячої партії "Національна ліга за демократію" Аун Сан Су Чжі, яка фактично є лідеркою держави.
Загарбники вже призначили тимчасового президента М’янми. Ним став командувач збройними силами старший генерал Мін Аунг Хлайн. Збройні сили М’янми оголосили в країні надзвичайний стан терміном на рік після затримання керівників держави.
Приводом стали звинувачення з боку провійськових політичних сил про нібито маніпуляції на виборах з боку партії Аун Сан Су Чжі.
Читайте також:
У М'янмі почалися бої армії хунти з повстанцями у регіонах;
Мешканка М'янми випадково зняла військовий переворот, поки займалася аеробікою перед парламентом;
У М'янмі стався державний переворот. Військові затримали президента і лідерку країни.