Як скасування переходу на літній час вплине на електропостачання — пояснення Міненерго
Категорія
Україна
Дата публікації

Як скасування переходу на літній час вплине на електропостачання — пояснення Міненерго

Як скасування переходу на літній час вплине на електропостачання — пояснення Міненерго

Скасування переведення годинників на літній час не вплине на ситуацію зі світлом в Україні. У Кабміні впевнені, що споживання електроенергії не збільшиться

Головні тези:

 

  • За законопроєктом з установлення сталого часового стандарту UTC+2 українці востаннє переведуть годинники на зимовий час 27 жовтня.
  • Покращення ситуації з електропостачанням пов'язане з поліпшенням погодних умов і ремонтними кампаніями на об'єктах генерації електроенергії.
  • Заступник Міністра енергетики попереджає про ризики нових обстрілів Росії об'єктів енергетичної інфраструктури, що може призвести до дефіциту електроенергії в країні.

Як вплине скасування переходу на літній час на ситуацію зі світлом

Як розповів заступник міністра енергетики Микола Колісник, споживання електроенергії не збільшиться.

Як і зазначав міністр енергетики Герман Галущенко, не постраждає енергосистема від скасувань переходу часу. Ситуація залишається стабільною і це ніяким чином негативно не вплине, — заявив заступник міністр.

Нагадаємо, нещодавно Верховна Рада ухвалила законопроєкт щодо обчислення часу в Україні. Документ скасовує переведення годинників на літній час. Тобто сезонного переходу часу на території України більше не здійснюватимуть.

Тобто закон встановлює в Україні постійний стандарт часу UTC+2 за міжнародною шкалою. За цей законопроєкт парламент у першому читанні проголосував ще в березні 2021 року, але далі Рада його не підтримала.

Якщо президент України Володимир Зеленський незабаром підпише законопроєкт, то в цьому році українці востаннє переведуть годинники на зимовий час 27 жовтня — і з 2025 року та далі ніяких переведень не буде.

В Україні покращується ситуація зі світлом

До цього ми мали чотири черги, були аварійні графіки відключень з об'єктивних причин. Подальше поліпшення з відключеннями пов'язано, перш за все, з покращенням погодних умов, жахлива спека спадає, за наявними прогнозами. Також це пов'язано з особливостями ремонтних кампаній на об'єктах генерації, — сказав заступник Міністра енергетики Микола Колісник.

Заступник міністра енергетики попередив про ризики нових обстрілів Росії об'єктів цивільної енергетичної інфраструктури.

На сьогодні ми маємо дефіцит, як наслідок обстрілів, 8 комплексних атак на об'єкти енергетичної інфраструктури. Це дефіцит генерації 9 гігават — досить значний об'єм. Тому завдання енергетиків на сьогодні — це втримати енергосистему в цілісності та в безпеці постачання електроенергії, — додав Колісник.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?