За словами представників Індії, більшість країн-членів G20, окрім РФ та Китаю, рішуче засуджують розв'язану Кремлем війну проти України.
Джерело: The Guardian
Більшість країн G20 рішуче засуджують війну РФ проти України
Зазначається, що представники Індії дотримувались формулювань, використаних у тогорічній декларації лідерів G20 на Балі.
На думку представників країни, блок Великої двадцятки не є форумом для вирішення питань безпеки.
На останній великій зустрічі G20 у листопаді лідери рішуче засудили війну, попередивши, що вона посилює нестабільність у світовій економіці.
Мирне вирішення конфліктів, зусилля щодо врегулювання криз, а також дипломатія та діалог мають життєво важливе значення. Сьогоднішня епоха не має бути війною, - йдеться у заяві представників Індії.
Варто зазначити, що зустріч представників країн G20, що проходила в Індії, завершилась без спільної заяви через небажання РФ та Китаю приймати узгоджені іншими країнами-членами формулювання стосовно розв'язаної Кремлем війни проти України.
Індія, як головуюча країна, cама опублікувала підсумковий документ. У нього включили фрагменти з декларації листопадового саміту G20 на Балі й зазначають, що з параграфами 3 і 4 погодилися всі учасники, крім Росії та Китаю.
У 3-му параграфі згадані резолюції ООН з осудом агресії Росії проти України та вимогою негайного та безумовного виходу військ РФ з території України.
Більшість учасників рішуче засуджують війну в Україні та наголошують, що вона спричиняє велетенські людські страждання і поглиблює проблеми у глобальній економіці, ускладнюючи зростання, прискорюючи інфляцію, зриваючи ланцюжки постачання, підвищуючи ризики в енергетичній та продовольчій сфері, збільшуючи ризики фінансової нестабільності. Лунали також інші погляди та інакші оцінки ситуації та санкцій. G20 - це не майданчик для вирішення безпекових проблем, але ми визнаємо, що вони можуть суттєво впливати на глобальну економіку, - йдеться у цій частині заяви.
У параграфі 4 наголошується, що вкрай важливо забезпечити дотримання міжнародного права та різносторонньої системи забезпечення миру і стабільності, що включає у тому числі повагу до принципів Хартії ООН та захисту цивільного населення й інфраструктури у збройних конфліктах.
Застосування чи погроза застосування ядерної зброї є неприйнятним. Життєво важливими є мирне розв’язання конфліктів, зусилля для реагування на кризи, дипломатія та діалог. Наша епоха не має бути епохою війни, - зазначається у документі.
Читайте також:
У НАТО вигадали спосіб схилити Зеленського до переговорів з Путіним — WSJ;