Іноземні оборонні компанії готові почати роботу в Україні –Камишин
Категорія
Україна
Дата публікації

Іноземні оборонні компанії готові почати роботу в Україні –Камишин

Іноземні оборонні компанії готові почати роботу в Україні –Камишин
Джерело:  online.ua

За словами міністра з питань стратегічних галузей Олександра Камишина, іноземні компанії, що виробляють зброю, готові до початку роботи в Україні.

Джерело: виступ Камишина на Форумі оборонних індустрій

Що відомо про готовність іноземних оборонних компаній до роботи в Україні  

Іноземні партнери бачать і розуміють, що Україна дає великі можливості для їхніх виробників озброєння. І перші з них вже готові починати виробництво в Україні. Ми говоримо про великі компанії і про менші компанії, які рухаються зазвичай швидше. Ви ще до Форуму оборонних індустрій почуєте про початок такого виробництва, - зазначив Камишин.

Також Камишин зазначив, що і в Україні з'являються потужні місцеві виробники зброї.

Що стосується українського ВПК, то міністр заявив про нарощування виробництва.

Ми вже виробляємо більше, збільшуємо виробництво постійно і без зупинки. Але скільки б ми не виготовляли, нам все одно потрібно набагато більше для нашого фронту. Тому ми все ще залежимо від імпорту і вдячні нашим партнерам за підтримку... Наші головні успіхи все ще попереду. Зараз золотий час для українського сектора ВПК, тому що є можливості реалізовувати наробки, усі розробки, які були накопичені в останні роки. А я повинен сказати, що у нас у статусі розробок і у статусі дослідних зразків є досить багато хороших виробів, які дуже знадобляться нашим Збройним силам оборони, і найближчим часом ви будете бачити все більше таких виробів на фронті, - наголосив міністр.

Що допоможе України приєднатись до найбільших виробників зброї у світі 

За словами директора Центра досліджень армії, конверсії та роззброєння Валентина Бадрака, за певних умов Україна може увійти до десятки найбільших виробників зброї у світі.

В то й же час експерт нагадав, що рекордним для України був 2009 рік – тоді наша держава отримала замовлень на поставку озброєнь на 2 мільярди доларів. За ці роки найбільші світові виробники зброї значно наростили портфелі своїх замовлень.

Потрібно ставити собі амбітні цілі – хоча б наблизитися до десятки найбільших світових гравців. Проте, треба розуміти, що для цього потрібен системний підхід, наприклад, як у випадку з Туреччиною чи Ізраїлем. У тієї ж Південної Кореї портфель замовлень на рік складає вже 17 мільярдів доларів, що для нас є непід'ємною сумою, - підкреслює експерт.

За його словами, одним зі шляхів виходу на нові ринки є отримання ліцензій на спільні виробництва та розвиток військово-технічного співробітництва, передусім із Туреччиною чи Німеччиною.

Новим вікном технологічних можливостей для України має стати масштабна співпраця з такими авторитетними та потужними гравцями, як BAE Systems (Велика Британія), Rheinmetall (Німеччина), Lockheed Martin (США) та іншими.

Військово-технічне співробітництво стає ключовим напрямком, з огляду на можливість приходу потужних компаній на український ринок, спільних розробок та спільних виробництв. Той же німецький концерн Rheinmetall до кінця серпня планує розпочати обслуговування танків в Україні. Варто вийти на спільне створення засобів ППО. Також є перспективи спільних робіт у проектах створення та виробництва танку KF51 Panther і БМП Lynx KF41 від Rheinmetall. Це буде дуже гарний кейс, який може зробити гарний заділ на майбутнє, - зазначив Бадрак.

Читайте також: 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?