Згідно з результатами дослідження італійських та швецьких медиків, у 87% інфікованих COVID-19 антитіла до хвороби залишаються протягом 15 місяців. Вчені проаналізували для винесення висновків 188 зразків крові у 136 пацієнтів, що перебували на стадії одужання. Йдеться про середнього ступеня тяжкості форму коронавірусу, а також про його тяжкий перебіг. Аналітичні паралелі проводили зі зразками крові 23 вакцинованих пацієнтів.
Джерело: bioRxiv.org.
За даними дослідження профільного журналу лабораторії Cold Spring Harbor, пік кількості антитіл припадав на 15-28-й день після інфікування. Після цього терміну відповідь антитіл IgG поступово знижується, але через пів року стабілізується.
“Після піку на 15-28 день після інфікування відповідь антитіл IgG і титри нейтралізації плазми поступово знижувалися з плином часу, але стабілізувалися через 6 місяців. Плазмонейтралізуюча активність проти G614 все ще виявлялася у 87% пацієнтів через 6-15 місяців”, - йдеться у повідомленні.
Зважаючи на результати, науковці можуть стверджувати, що імунітет проти COVID-19 можна вважати доволі тривалим, але поява нових штамів, як-от Дельта-варіант, викликає стурбованість.
Зазначимо, у вересні дослідження Центрів США з контролю над захворюваннями показали, що у 36% з тих, хто перехворів на COVID-19, не виробились антитіла до вірусу.
А наприкінці літа цього року науковці з Університету Рокфеллера заявили, що люди, які перехворіли коронавірусом і згодом ще отримали дозу вакцини, стають особливо стійкими до інфікування не тільки до звичного варіанту COVID-19, але й усіх його штамів. В них виробляється так званий "гібридний" або "суперімунітет".
Також цікаво те, що природнє інфікування хоча і створює "адаптивний імунітет", , він може утворитися занадто пізно. Для того, щоб такий імунітет виробився, потрібен час, а за цей час багато клітин інфікуються, що може призвести до поширення інфекції у дихальних шляхах та легенях, аж до потреби в госпіталізації.
Нагадаємо, станом на 13 жовтня 2021 року, в Україні зафіксовано 16 309 нових випадків COVID-19. Зокрема, захворіли 1 588 дітей та 288 медпрацівників. Загальна кількість хворих сягнула 2 578 394 особі. Вірус забрав життя 59 523 українців.
Читайте також:
У МОЗ уточнили нові правила перевезення пасажирів в транспорті
В Україні з’являться відеокамери для контролю за дотриманням маскового режиму
У Києві оцінили ймовірність блокування транспорту через новий локдаун