Український прем’єр-міністр Денис Шмигаль оголосив, що офіційний Київ очікує підписання угоди про Спільний авіаційний простір з Євросоюзом вже восени 2021 року.
Джерело: урядове засідання
За словами голови Кабінету міністрів, йдеться перш за все про ширший доступ української сторони до загального європейського ринку.
“Угоду про спільний авіаційний простір з ЄС, сподіваюся, ми зможемо фізично підписати вже цієї осені. Така угода означає, що українські авіаперевізники отримають розширений доступ на ринок ЄС, і натомість європейські компанії зайдуть в Україну. Відтак конкуренція сприятиме зниженню цін”, - наголосив Шмигаль.
Він уточнив, що Рада ЄС раніше погодила укладання авіаційних домовленостей з українським партнером. Передбачається, що цей безвізовий режим стане одним із низки п’яти, який підпишуть Київ та Брюссель.
“Авіаційний безвіз у нас іде разом з промисловим, митним, цифровим та енергетичним безвізом”, - нагадав політик.
Шмигаль пояснив, український уряд наразі має чітку дорожню карту з євроінтеграції, її планомірно виконують для реформування внутрішньої системи та для того, щоб у майбутньому приєднатися повноцінно до європейської співдружності.
Європейський спільний авіаційний простір - це угода між ЄС та третіми країнами щодо спільних стандартів безпеки й лібералізації ринкових відносин у галузі авіації.
Безвізові режими з ЄС
Угода про відкрите небо з ЄС, так званий авіаційний безвіз, надасть українським авіаперевізникам розширений доступ на ринок ЄС, а європейські компанії зайдуть в Україну. Їх конкуренція сприятиме зниженню цін на авіаквитки, а ринок авіаперевезень стане конкурентним, відкритим і прозорим. Українці отримають більше вибору для подорожей, кращі поєднання за новими маршрутами і напрямками.
Шмигаль відвів євроінтеграційні успіхи України за 7 років після підписання Угоди про асоціацію з ЄС. За його словами:
за останні 5 років Україна виконала Угоду про асоціацію з ЄС на 54%;
експорт українських товарів в ЄС збільшився на 60% — вже в 2021 році експорт української продукції в Євросоюз може досягти 20 млрд євро;
більше 40% всієї торгівлі Україна веде з країнами ЄС.
Читайте також: