Канада та країни G7 заборонили імпорт російських діамантів та ювелірки
Категорія
Економіка
Дата публікації

Канада та країни G7 заборонили імпорт російських діамантів та ювелірки

МЗС Канади
Алмаз

Канада оголосила про запровадження обмежень на імпорт російських діамантів ‬та супутніх ювелірних виробів з ними разом зі своїми партнерами по "Великій сімці".

Що відомо про заборону імпорту діамантів РФ

Західні країни остаточно домовилися запровадити санкції щодо алмазів із РФ. Заборона на імпорт почне діяти з 1 січня 2024 року, протягом наступного року ембарго на обіг цих каменів буде впроваджуватися поетапно.

При цьому, російські алмази, що продаються через треті країни, будуть підпадати під ембарго з березня.

Запровадження цієї заборони у погодженні з нашими партнерами по G7 посилає Росії чіткий сигнал: ми не толеруватимемо використання Росією доходів від діамантів для фінансування війни, - заявила глава МЗС Канади Мелані Жолі.

Вона закликала російського диктатора Путіна «негайно покласти край невиправданій загарбницькій війні проти України».

Ми підтримуватимемо українців стільки, скільки буде необхідно, - наголосила міністр.

Санкції на імпорт алмазів РФ

6 грудня держави "Групи семи" за підсумками віртуального саміту оголосили про наміри до 1 січня 2024 року запровадити обмеження на діаманти російського виробництва.

До 1 вересня 2024 року країни "Групи семи", які є основними імпортерами необроблених діамантів, створять механізм перевірки та сертифікації необроблених алмазів і консультуватимуться в цьому питанні з країнами-виробниками й партерами, додали лідери.

У ЄС раніше говорили, що також мають намір запровадити санкції проти діамантів російського походження, але чекають на рішення G7, яке б пояснювало механізм такої заборони.

Як відомо, санкції проти російських діамантів спільно з "Групою семи" обговорювала Бельгія – член Євросоюзу, на території якої, в Антверпені, розташований один із найбільших у світі центрів торгівлі цими коштовностями. 

За оцінками, експорт алмазів та діамантів приносить Кремлю 4 мільярди євро на рік.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?