Канада визнала катастрофу МАУ терактом — Іран відповів обуренням
Категорія
Світ
Дата публікації

Канада визнала катастрофу МАУ терактом — Іран відповів обуренням

Канада визнала катастрофу МАУ терактом — Іран відповів обуренням
Джерело:  online.ua

Суд у Канаді оцінив як терористичний акт авіакатастрофу пасажирського лайнера Міжнародних авіаліній України на території Ірану.

Джерело: Global News

За висновком Верховного суду Онтаріо, ураження ракетою лайнера силами Корпусу вартових Ісламської революції - це умисний акт тероризму.

“Позивачі встановили, що збиття відповідачами рейсу 752 було терористичним актом і є “терористичною діяльністю”, - цитують медіа заяву судді Едварда Белобаби.

Він звернув увагу на чітку ймовірність того, “що ракетні удари по рейсу 752 були умисними”.

Під час ухвалення рішення суддя з Онтаріо ґрунтував позицію на висновках двох експертів. Один з них наголосив, Корпус вартових Ісламської революції “знав, що рейс PS 752 був цивільним літаком, і навмисно збив його з наміром знищити”.

Суддя винес відповідний вердикт за умовчанням проти Ірану за цивільним позовом, який подали представники чотирьох сімей жертв катастрофи літака МАУ.

У документах говориться про передачу відповідних матеріалів справи іранській стороні через Global Affairs Canada, однак офіційний Тегеран вирішив не захищатися під час безпосередньо розгляду в суді.

Фігурантами цивільної справи стали уряд Ірану, Корпус вартових Ісламської революції, Збройні сили країни, а також сам верховний лідер Алі Хаменеї. Всі вони - обвинувачені.

Винесене судом рішення надає можливість сім’ям вимагати відшкодування збитків від іранської сторони. Утім, Іран захищений від канадських судів законом про державний імунітет, однак цей статус не поширюється на терористичні акти - відповідно до закону про правосуддя для жертв тероризму.

Відповідь Ірану на суд в Канаді

Іранська сторона передбачувано назвала винесений вердикт безпідставним.

"Всім відомо, що канадський суд не володіє юрисдикцією з цього приводу. Розслідуйте події, що відбуваються за межами юрисдикції Канади. Це рішення не має під собою жодних підстав, об'єктивних документів і причин", - цитує Anadolu речника Міністерства закордонних справ Ірану Саїда Хатібзаде.

Катастрофа лайнера МАУ

Український літак, на борту якого знаходилися 176 осіб, впав невдовзі після старту з аеропорту в Тегеран. Трагічний інцидент стався рано вранці 8 січня 2020 року.

На борту знаходився повністю український екіпаж з 9 фахівців, ще два українця-пасажири, а також громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Швеції.

Кілька діб уряд Ірану стверджував, що причиною катастрофи стала несправність у двигуні літака. Лише після було визнано нібито помилку військовослужбовців. Наразі ж у країні наполягають, що від початку інциденту не приховували нічого.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?