Китай готує потужний флот для вторгнення на Тайвань — The Telegraph
Категорія
Світ
Дата публікації

Китай готує потужний флот для вторгнення на Тайвань — The Telegraph

Китай
Джерело:  The Telegraph

Китай готує армаду морських суден для агресії на Тайвань. Це відбувається на тлі посилення кампанії тиску на острівну державу з боку Пекіна.

 

Китає готує для вторгнення на Тайвань цивільні пороми

Експерти зауважують, що Народно-визвольна армія Китаю (НВАК) справді має дефіцит військових десантних кораблів, необхідних для здійснення масштабного морського вторгнення.

Однак заміною їм можуть стати цивільні судна, включаючи десятки гігантських поромів, кожен з яких може перевозити сотні броньованих машин.

Рей Пауелл, директор проекту SeaLight, який вивчає ситуацію в сірій зоні Південно-Китайського моря, зазначає, що морський десант під ворожим вогнем є одним з найскладніших видів військової операції.

Цивільні пороми зазвичай були б поганим вибором для такої місії, але їх можна було б використовувати для масового транспортування військ через Тайванську протоку після того, як берегова оборона Тайваню буде знищена, або для прориву оборони острова просто за рахунок "великою маси" десантників — заявив Рей Пауелл.

Збройні сили Тайваню значно менші за НОАК, але додатковою перевагою для них є складна гірська місцевість тайваньского узбережжя та підступна 110-мильна Тайванська протока, які розділяє острів і материковий Китай.

Китай володіє найбільшим у світі надводним флотом

ВМС Китаю вже мають найбільший у світі надводний флот, а також побудували десятки суден подвійного призначення, здатних діяти як у мирний час, так і під час війни.

Десять років тому Пекін видав суднобудівникам технічні "рекомендації", відповідно до яких нові цивільні судна мають бути придатними для використання у військових цілях. 

Китайські державні ЗМІ роками рекламували ці зусилля, регулярно вітаючи участь поромів у військових навчаннях, де НОАК відпрацьовувала висадку через море.

Том Шугарт, аналітик дослідницького центру Center for a New American Security, у 2022 році підрахував, що цивільні судна Китаю можуть значно збільшити тоннаж військового транспортного флоту.

Завдяки цьому НОАК загалом здатна перекинути через Тайванську протоку близько 300 000 солдатів разом з технікою приблизно за 10 днів.

І тайванська, і американська розвідувальні служби повинні почати стежити за ключовими цивільними суднами Китаю так само, як вони спостерігають за його військово-морськими суднами, — вважає експерт.

Яка ситуація довкола Тайваню

Минулого тижня Китай провів дводенні широкомасштабні військові навчання навколо Тайваню в якості "покарання" за "сепаратистські акти" новообраного президента острівної держави.

У межах навчань десятки китайських винищувачів із бойовими боєприпасами здійснили імітаційні удари по "важливих військових цілях" умовного "ворога" поряд із есмінцями, фрегатами та ракетними катерами.

Навчання, які розпочалися вранці в четвер, передбачали оточення Тайваню з моря. 

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?