Китайські вчені запланували проведення власної пілотованої місії на Марс на тлі розробки схожих відповідних програм у Сполучених Штатах та Євросоюзі.
Джерело: Global Times
Згідно з оприлюдненими подробицями, у підготовленій фахівцями космічній програмі заплановані одразу 5 пілотованих місій до Марсу вже до 2043 року. Перший з них має початися 2033 року.
Головна мета цієї китайської програми - створити на поверхні планети постійну базу, на шляху до якої з’являться так звані “космічні сходи” - це низка космічних станцій, які можуть передбачувати зупинку під час довготривалого польоту.
Першим завданням для китайської науки стоїть привезення на Землю зразків ґрунту Марсу, для чого буде організовано безпілотну місію. У перспективі в КНР передбачають використати корисні для людей ресурси Червоної планети, серед яких - вода, синтезований кисень та електрична енергія.
Під час виконання місій китайським фахівцям також необхідно буде відправляти до космосу роботів та створити технологію безпечного транспортування космонавтів між двома планетами.
Також у плани КНР входить подальше розгортання космічної програми за іншими напрямками. Наприклад, це вивчення астероїдів у системі Юпітера, дослідження полярного регіону Місяця.
Місії на Марс
Наразі марсіанські місії з очевидних причин ще з середини минулого сторіччя є виключно безпілотними. Неодноразово відправляла власні апарати на цю планету NASA. Єдиний позаземний природний об’єкт, де була людина - Місяць.
Останнього часу зацікавленість світових лідерів до вивчення космічного простору повернулася з новою силою, а до оновлених перегонів окрім Москви й Вашингтона приєдналися нові учасники. Перш за все це Китай, однак європейські країни також розроблюють власну програму.
Місії на Венеру
Окрім Марса американські вчені зацікавлені у дослідженні іншого земного сусіда. Запуск першої місії передбачений вже до 2030 року. Головна мета дослідників — вивчення процесів, які перетворили Венеру на існування в сучасному стані.
Читайте також: