Китай зможе організувати повномасштабне вторгнення на острів до 2025 року, заявив глава Бюро національної безпеки Тайваню Чиу Го-ченг, охарактеризувавши нинішню напруженість як найгіршу за останні 40 років. Виступаючи в середу перед журналістами, Чиу сказав, що Китай і зараз здатний до захоплення острова, але буде повністю готовий до вторгнення через три роки.
Джерело: The Guardian
«До 2025 року Китай знизить витрати і збитки від подібного кроку до мінімуму. Зараз у них є можливості, але їм нелегко почати війну, враховуючи багато інших чинників», - сказав він.
Пекін направив близько 150 бойових літаків в зону протиповітряної оборони Тайваню за чотири дні до заяви, в п'ятницю. До слова, в цей день, в Китаї відзначили ключове патріотичне свято. В результаті спрямованої на острів бойової техніки фіксується рекордна ескалація в тайванській сірій зоні.
Реакція Тайваню
Тайвань закликав Пекін припинити безвідповідальні провокаційні дії після того, як в понеділок 56 китайських військових літаків перетнули його зону протиповітряної оборони під час чергового вторгнення. Зокрема, в Міноборони підняли свої літак для передачі попереджень після того, як 36 винищувачів, 12 бомбардувальників H-6 і чотири інших літака Китаю увійшли в його зону протиповітряної оборони.
Мета китайської влади і визнання Тайваню в світовому співтоваристві
Пекін заявляє, що Тайвань є провінцією Китаю. Об'єднання - ключова мета китайського лідера Сі Цзіньпіна, який не виключив, що він захопить Тайвань силою. Пекін розглядає демократично обраний уряд Тайваню як сепаратистів, але президент острова Цай Інь-вень заявила, що Тайвань є суверенною країною.
Тайвань проводить демократичні вибори, має вільні засоби масової інформації, власну армію і валюту. Він користувався фактичною незалежністю після закінчення громадянської війни в 1949 році, коли фракція опозиціонерів Гоміньдану втекла на острів. Комуністична партія Китаю ніколи не управляла Тайванем.
Небагато країн визнають уряд Тайваню, багато хто з них офіційно перейшли на зв'язок з Пекіном з 1970-х років. Пекінський «принцип одного Китаю» формально заявляє про свої претензії на Тайвань, а у інших країн є власна політика «одного Китаю», яка визначає рівень визнання їх урядами допустимості політики Пекіна.
Варто зазначити, що до 1970-х років Китайська Республіка (саме така офіційна назва Тайваню, на відміну від КНР) визнавалася більшістю держав і міжнародних організацій як законна влада всього Китаю; так, до 1971 року її представник займав крісло Китаю в Організації Об'єднаних Націй.
Читайте також:
США, Британія та Австралія створили потужний військовий альянс для протистояння з Китаєм.
У Китаї не відкидають можливість нанесення превентивного ядерного удару по США
У Китаї почали чіпувати форму школярів