Китай, незважаючі на підтримку резолюції ООН щодо визнання Росії країною-агресором, відмовляється вживати такий термін у відношенні до РФ.
Джерело: South China Morning
Чому Китай відмовляється називати Росію країною-агресором
Минулого тижня Китай вперше підтримав резолюцію ООН, що визнає Росію країною-агресором.
У документі йдеться про співпрацю Генасамблеї ООН з Радою Європи, її приймають щороку.
Позиція Китаю щодо питання України не змінилася, і позиція щодо голосування не має нічого спільного з телефонною розмовою між главами двох держав, - заявили представники КНР в ООН.
Там також додали, що "голосували за весь текст резолюції".
Це не може вважатися схваленням цього абзацу, - заявляють у представниці відомства.
Росія перестала бути європейською державою
Аналітики з Wilson Center зазначають, що Росія протягом століть була однією з провідних країн Європи, але розв'язана Кремлем злочинна війна проти України призвела до втрати Росією ролі у європейській політиці.
Експерти підкреслюють, що у Кремлі хотіли, щоб у НАТО повернулись до кордонів, які існували після завершення Холодної війни і вимагали не приймати Україну до Альянсу.
Обидві ці вимоги були відкинуті і з'явилися чітким знаком того, що Росія не бажає вести будь-який предметний діалог із Заходом.
В результаті агресії Росії, вона була виключена або вийшла зі складу ряду європейських інститутів, включаючи Раду Європи, ОЕСР і європейську мережу національних інститутів з прав людини. Заявка Росії на вступ до ОЕСР була припинена, а експорт газу до Європи впав нижче рівня брежнєвської епохи 1970-х років.
Наразі країни Європи перебувають в авангарді руху, спрямованого на притягнення до відповідальності військово-політичного керівництва РФ за воєнні злочини та агресію проти України.
Поточна стратегія Путіна зводиться до однієї всепоглинаючої мети, а саме: зробити так, щоб Україна не стала повноправним членом ЄС або НАТО.
Путін активно прагне зберегти ізоляцію Росії, пропагуючи політику імпортозаміщення і більшої євразійської інтеграції.
Незважаючи на втрату свого найприбутковішого ринку, Путін підкреслює нові можливості для російської промисловості, коли західні компанії покинули російський ринок.
Аналітики звертають увагу, що тим часом, в Думі обговорюється новий закон, який введе обов'язковий університетський курс з основ російської державності, що підкреслює патріотизм, історичний статус країни як окремої цивілізації і цивілізований характер російської державності.
Зміцнення Путіним ізоляції Росії являє собою пряму загрозу всьому, за що виступає і чого досягла сучасна Європа: економічної інтеграції, вільному пересуванню народів і територіальної цілісності.
Читайте також:
Чому Китай підтримав резолюцію ООН щодо визнання РФ країною агресором — відповідь експерта;
Китай офіційно заявив про намір захопити Тайвань;
Журналісти дізналися про новий план Макрона щодо України та РФ