На рівні Міністерства закордонних справ виступили з жорстким доріканням у бік представників НАТО через планування саміту союзників у червні без залучення української сторони.
Джерело: міністр Дмитро Кулеба
За словами дипломата, який виступив на спільній прес-конференції з генеральним секретарем ОБСЄ Хельгою Шмід, офіційний Київ не розуміє мотивації Альянсу в умовах нової ескалації у протистоянні з Росією.
“Ми розуміємо бажання союзників провести закритий саміт, щоб обговорити трансатлантичну єдність, приклади таких самітів були, зокрема в 2017 році в Брюсселі. Але, якщо чесно, ми абсолютно не розуміємо, як можна проводити закритий саміт НАТО на тлі агресивних дій РФ проти України в чорноморському регіоні й проти членів альянсу, я маю на увазі останні результати розслідування в Чеській Республіці. Цього ми зрозуміти не можемо, як можна не знайти формату участі України в саміті цього року”, - наголосив Кулеба.
НАТО та Україна
Упродовж останніх тижнів представники Альянсу різного рівня, зокрема й особисто генеральний секретар Єнс Столтенберг, провели безліч консультацій та переговорів з іноземними лідерами й військовослужбовцями з приводу України та бойових дій на сході.
У березні світову спільноту сколихнули новини про перекидання російським режимом десятків тисяч солдатів, техніки та озброєння до західних регіонів, які межують з Україною. Також тисячі військовослужбовців були залучені до навчань в окупованому Криму.
Навіть після прямих заяв Кремля про нібито відведення напруга ледь спала. За словами генсека Столтенберга, російська сторона після зниження напруги у березні-квітні все ще залишила десятки тисяч військовослужбовців у прикордонних регіонах разом з технікою та озброєнням.
Утім, окрім засудження політики Кремля, обговорень на різних рівнях та заяв про підтримку України у НАТО не вдаються до однозначних рішень.
Читайте також:
Меркель дорікнули за слабку допомогу Україні у війні з Росією;
НАТО попередив про десятки тисяч солдатів РФ біля кордонів України;
Хомчак озвучив НАТО ризики нападу Росії на Україну.