Кандидат в президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон випередила республіканця Дональда Трампа за кількістю виборців, які проголосували за неї в США 8 листопада, при цьому Трамп зберігає лідерство за кількістю виборників.
ВИБОРИ В США-2016: ДИВИТИСЯ ОНЛАЙН
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The New York Times.
Згідно з останніми даними, за Клінтон проголосували понад 59 мільйонів американців, за Трампа - на 100 тисяч менше.
При цьому в США діє непряма система підрахунку голосів виборців, і Трамп зберігає лідерство за кількістю виборників.
Всі виборники в більшості штатів в США дістаються переможцю.
Трамп уже зібрав 279 голосів виборників при необхідних для перемоги 270, Клінтон - 218 голосів.
Відзначимо, переможець на виборах в США визначається Колегією виборників.
Виборці в кожному штаті вибирають один зі списків виборників, позначених на ім'я будь-якого з кандидатів.
Голосування виграє кандидат, який набрав щонайменше 270 голосів Колегії виборників. Кожен штат з 50, пропорційно кількості виборців, дає "електоральні голоси". Чим більше виборців в штаті, тим більше голосів. Загалом всі штати дають 538 електоральних голосів.
Як повідомляв ONLINE.UA, в США в місті Окленд в штаті Каліфорнія, а також в інших містах, включаючи Нью-Йорк, почалися акції протесту після перемоги республіканця Дональда Трампа на президентських виборах в США.
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
Повернення жахливих вовків. Як вчені змогли відродити вимерлих тварин — відео

Через понад 12 000 років після зникнення з планети Земля вовки жахливі (Aenocyon dirus) знову ходять та виють. Це не наукова фантастика, а цілком реальні цуценята — Ромул, Ремус і Халісі — генетично сконструйовані для носіння характерних рис легендарних хижаків Льодовикового періоду.
Головні тези:
- Вовки жахливі (Aenocyon dirus) — викопний вид псових, що існував в епоху пізнього плейстоцену—раннього голоцену на території Північної Америки.
- Їх вдалося “воскресити” завдяки переписуванню ДНК сучасного вовка за допомогою стародавніх креслень.
Вовки жахливі знову існують
Такого вражаючого прориву вдалося досягти компанії Colossal Biosciences із Далласу.
У соціальних мережах вона опублікувала гучну заяву:
Увімкніть звук. Ви чуєте виття вовка жахливого вперше за понад 10 000 років. Зустрічайте Ромула та Рема — перших у світі вимерлих тварин, які народилися 1 жовтня 2024 року.
Згодом до двох самців приєдналася самка на ім’я Халісі, яка народилася в січні 2025 року.
Але це не телебачення. Це не Гра престолів. Це справжня наука, і вона може змінити наше уявлення про саме вимирання, — наголошує видання The Economic Times.
Вовки жахливі колись панували у Північній Америці Льодовикового періоду, полюючи на мамонтів, бізонів і гігантських наземних лінивців.
Вони були більшими й сильнішими за сучасних сірих вовків, мали потужні щелепи, густу шерсть і широкі черепи — грізні риси, які робили їх найвищими хижаками, поки вони не зникли приблизно 12 500 років тому.
Дослідники Colossal почали зі скам’янілих останків: зуба віком 13 000 років і кістки внутрішнього вуха 72 000 років. Використовуючи передові методи, вони реконструювали геном жахливого вовка з безпрецедентною точністю — у 500 разів повніше, ніж будь-що раніше зареєстроване.
Після цього команда відредагувала ДНК клітин сірого вовка за допомогою CRISPR, націлившись на 14 генів у 20 різних місцях. Вони були вибрані, щоб відтворити фізичні риси жахливого вовка, такі як його мускулисте тіло, форма голови та світле хутро.
Це не було клонування. Це було редагування — ретельне, навмисне переписування ДНК сучасного вовка за допомогою стародавніх креслень, — заявив Бен Ламм, співзасновник і генеральний директор Colossal.

З коментарем з цього приводу виступив навіть автор "Гри престолів" Джордж Р. Р. Мартін:
Багато людей вважають жахливих вовків міфічними істотами, які існують лише у фантастичному світі, але насправді вони мають багату історію внеску в американську екосистему. Я дозволяю собі розкіш писати про магію, але Бен і Колоссал створили магію, повернувши цих величних звірів у наш світ.
Більше по темі
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації
- Додати до обраного