Мільярдер Ігор Коломойський отримав підозру в заволодінні 9,2 млрд грн ПриватБанку від Національного антикорупційного бюро.
Джерело: НАБУ
Коломойський отримав підозру від НАБУ
Детективи НАБУ за погодження САП 7 вересня повідомили про підозру у заволодінні коштами банку на суму понад 9,2 млрд грн кінцевому бенефіціарному власнику ПАТ КБ "ПриватБанк" та п’ятьом членам організованої ним групи.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ.
За даними слідства, у січні-березні 2015 року кінцевий бенефіціар банку, на той момент Голова Дніпропетровської ОДА Ігор Коломойський, розробив план заволодіння коштами ПриватБанку з метою подальшого фінансування підконтрольної офшорної компанії та збільшення власної частки у статутному капіталі банку.
Для цього банк штучно зобов’язали виплатити вказаній підконтрольній компанії понад 9,2 млрд грн під приводом нібито зворотного викупу власних облігацій за завищеною вартістю.
Далі частину суми у понад 446 млн грн з метою легалізації перерахували на рахунки трьох пов’язаних юросіб під виглядом операцій з купівлі-продажу цінних паперів, а згодом – на рахунки ще двох.
Врешті-решт кошти надійшли на особовий рахунок кінцевого бенефіціара ПАТ КБ "ПриватБанк". Ними він розпорядився на власний розсуд – вніс до статутного капіталу "ПриватБанку" на виконання вимог Національного банку України, – зазначили в НАБУ.
Крім колишнього власника банку у справі підозрюються:
колишній голова правління ПриватБанку;
заступник керівника напрямку – директор департаменту міжбанківського дилінгу банку (одночасно був довіреним представником компанії-нерезидента, пов’язаної з банком);
заступник голови правління ПриватБанку – директор казначейства;
начальник департаменту підтримки міжбанківських операцій казначейства ПриватБанку;
заступник керівника Департаменту з обслуговування рахунків ЛОРО банків-кореспондентів, нерезидентів головного офісу ПриватБанку.
Заступника керівника напрямку – директора департаменту міжбанківського дилінгу банку, який одночасно був довіреним представником пов’язаної з ПриватБанком компанії-нерезидента затримали.
Фото: nabu.gov.ua
У НАБУ додали, що це вже четвертий епізод у справі заволодіння коштами "ПриватБанку". За трьома попередніми епізодами напередодні обвинувальний акт скерували до суду.
Корупційні зловживання у банку розслідували різні правоохоронні органи, але з осені 2019 року справа перейшла до детективів НАБУ.
У відомстві зазначають, що загальний обсяг матеріалів по всіх епізодах наразі перевищує 2500 томів, а справа є однією з наймасштабніших в історії антикорупційних органів.
Що відомо про арешт Коломойського
У СБУ 2 вересня повідомили, що підозра Колломойському оголошена за двома статтями Кримінального кодексу України:
ст. 190 (шахрайство);
ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом).
Правоохоронці встановили, що протягом 2013-2020 років Ігор Коломойський легалізував понад півмільярда грн шляхом їх виводу за кордон, використовуючи при цьому інфраструктуру підконтрольних банківських установ.
2 вересня Суд обрав запобіжний захід Ігорю Коломойському у вигляді тримання під вартою на два місяці з альтернативою у вигляді застави у понад 509 млн грн. Як відомо, бізнесмена обвинувачують у відмиванні коштів. Вранці він отримав підозру від СБУ.
Олігарху Коломойському обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на два місяці у Дніпрі із можливістю внесення застави у понад 500 мільйонів гривень, — йдеться у повідомленні.
Також він повинен здати усі документи й не спілкуватися зі свідками. Оскаржити рішення адвокати можуть впродовж п’яти днів.
Читайте також: