Конфлікт вирішено: у Путіна зробили гучну заяву по Україні
Категорія
Політика
Дата публікації

Конфлікт вирішено: у Путіна зробили гучну заяву по Україні

Конфлікт вирішено: у Путіна зробили гучну заяву по Україні
Джерело:  online.ua

У Росії впевнені, що Євросоюз піде на компроміс, завдяки чому вдасться добудувати і запустити скандальний газопровід Північний потік-2. Віце-прем'єр РФ Дмитро Козак вважає, що вирішати проблему потрібно так само, як і з конфліктом по Україні, який вдалося вирішити. Про це він заявив в ефірі російського каналу, передає ОNLINE.UA.

"Впевнені в тому, що у співпраці з європейськими країнами, Євросоюзом, ми вирішимо цю проблему і знайдемо компроміс. Точно таким же чином, як, здавалося б, нерозв'язний конфлікт з Україною, вдалося вирішити. Таким же чином рішення і тут", - заявив Козак.

Російський віце-прем'єр нагадав, що в Північному потоці-2 зацікавлені багато ключових країн ЄС. Він вважає, що можливості тиску Європи на цей проєкт не безмежні і там скоро поставлять на перше місце свої економічні інтереси.

"Напевно, тиск буде рости, але можливості цього тиску теж не безмежні, з урахуванням позиції ключових країн Європейського союзу, які зацікавлені в тому, щоб отримати енергетичну безпеку на необхідному рівні. Економічний інтерес незабаром проб'є дорогу, оскільки російський газ на 30% дешевше американського зрідженого природного газу", - додав Козак.

Слід зазначити, що в Росії шукають спосіб добудувати Північний потік-2, незважаючи на санкції США. Серед них названі баржа "Фортуна", що знаходиться біля берегів Німеччини, і судно Газпрому "Академік Черський". Проте наголошується, що на "Фортуні" немає обладнання, що відповідає вимогам датського законодавства, а "Академік Черський" зараз знаходиться в Находці і на його перекидання в Балтійське море буде потрібно як мінімум місяць.

У той же час президент "Об'єднаної суднобудівної корпорації" Олексій Рахманов визнав, що у Росії немає техніки, за допомогою якої можна було б самостійно завершити будівництво "Північного потоку-2". А щоб створити необхідний трубоукладач знадобиться не менше чотирьох років.

Нагадаємо, в Німеччині розраховують, що Північний потік-2 буде добудований в другому півріччі 2020 року, незважаючи на санкції США, через які швейцарська компанія Allseas вже призупинила роботи з будівництва та вивела свої кораблі з Балтійського моря.

Раніше ОNLINE.UA повідомляв, що в Росії запропонували Україні скасувати діючі санкції.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Індія готова відмовитися від російської нафти після погроз Трампа

танкер
Джерело:  Bloomberg

Як вдалося дізнатися інформаційній агенції Bloomberg, державні індійські нафтопереробні компанії Bharat Petroleum Corp. і Hindustan Petroleum Corp почали поспіхом шукати альтернативних постачальників нафти замість країни-агресорки Росії.

Головні тези:

  • Потенційні вторинні санкції проти країн, що купують російську нафту, можуть суттєво підкосити економіку Росії.
  • Російські поставки стали важливим джерелом імпорту нафти для Індії, проте ситуація може різко змінитися уже незабаром.

Трампу вдалося налякати Індію

Згідно з даними журналістів, Індія поквапом шукає альтернативні джерела нафти в регіонах Близького Сходу, Північного моря та Середземномор'я.

Влада країни ухвалила таке рішення після гучних погроз американського лідера Дональда Трампа у бік країни-агресорки Росії.

Як відомо, очільник Білого дому нещодавно офіційно підтвердив, що готовий запровадити потужні вторинні санкцій проти країн, що купують російську нафту, якщо Москва не погодиться на перемир'я в Україні.

Після слів президента США ф'ючерси на нафту зросли, зокрема американський сорт West Texas Intermediate подорожчав на 3,1%.

Що важливо розуміти, Індія до 2022 року майже не купувала російську нафту, але після початку війни стала другим за величиною імпортером після Китаю.

Минулого року російські поставки забезпечили майже 40% її імпорту, переважно нафтою Urals із західних портів.

Дешеві російські ресурси дозволили Індії скоротити закупівлі з Близького Сходу та Африки.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?