У Росії впевнені, що Євросоюз піде на компроміс, завдяки чому вдасться добудувати і запустити скандальний газопровід Північний потік-2. Віце-прем'єр РФ Дмитро Козак вважає, що вирішати проблему потрібно так само, як і з конфліктом по Україні, який вдалося вирішити. Про це він заявив в ефірі російського каналу, передає ОNLINE.UA.
"Впевнені в тому, що у співпраці з європейськими країнами, Євросоюзом, ми вирішимо цю проблему і знайдемо компроміс. Точно таким же чином, як, здавалося б, нерозв'язний конфлікт з Україною, вдалося вирішити. Таким же чином рішення і тут", - заявив Козак.
Російський віце-прем'єр нагадав, що в Північному потоці-2 зацікавлені багато ключових країн ЄС. Він вважає, що можливості тиску Європи на цей проєкт не безмежні і там скоро поставлять на перше місце свої економічні інтереси.
"Напевно, тиск буде рости, але можливості цього тиску теж не безмежні, з урахуванням позиції ключових країн Європейського союзу, які зацікавлені в тому, щоб отримати енергетичну безпеку на необхідному рівні. Економічний інтерес незабаром проб'є дорогу, оскільки російський газ на 30% дешевше американського зрідженого природного газу", - додав Козак.
Слід зазначити, що в Росії шукають спосіб добудувати Північний потік-2, незважаючи на санкції США. Серед них названі баржа "Фортуна", що знаходиться біля берегів Німеччини, і судно Газпрому "Академік Черський". Проте наголошується, що на "Фортуні" немає обладнання, що відповідає вимогам датського законодавства, а "Академік Черський" зараз знаходиться в Находці і на його перекидання в Балтійське море буде потрібно як мінімум місяць.
У той же час президент "Об'єднаної суднобудівної корпорації" Олексій Рахманов визнав, що у Росії немає техніки, за допомогою якої можна було б самостійно завершити будівництво "Північного потоку-2". А щоб створити необхідний трубоукладач знадобиться не менше чотирьох років.
Нагадаємо, в Німеччині розраховують, що Північний потік-2 буде добудований в другому півріччі 2020 року, незважаючи на санкції США, через які швейцарська компанія Allseas вже призупинила роботи з будівництва та вивела свої кораблі з Балтійського моря.
Раніше ОNLINE.UA повідомляв, що в Росії запропонували Україні скасувати діючі санкції.